10 кроків до першого мальованого скрайбінгу

10 кроків до першого мальованого скрайбінгу

Напевно, ви багато читали та дивилися про скрайбінг, переконалися в ефективності цього прийому, і вже готові експериментувати в своєму класі. З чого почати, якщо ви вирішили розпочати з мальованого скрайбінгу? Хто його буде створювати та які кроки має цей процес? Про все це в нашому матеріалі.

1. Визначення теми

Варто сказати, що перший скрайбінг має бути вдалим, інакше вдруге учні не погодяться вам допомагати його створювати (або створювати самостійно). Саме тому слід обрати цікаву для учнів тему, яку легко можна візуалізувати, підібрати яскраві образи тощо.

2. Об’єднання учнів в команди

Ідеальний варіант – створення скрайбінгу в команді, а тому потрібно об’єднати учнів в міні-групи по 2-3 особи (тут все залежить від досвіду учнів, їхньої загальної кількості в класі, бажання працювати, вміння малювати та багато іншого). В невеликих групах зручно обговорювати нові ідеї, приймати рішення, виконувати завдання та відслідковувати активність учасників). До речі, вдома діти можуть обговорювати свої ідеї з допомогою месенджерів, програм відеозв’язку тощо.

3. Пошук і аналіз інформації

Варто учням показати якомога більше прикладів, аби вони могли якнайкраще зрозуміти, що ж таке скрайбінг та спланувати свій. Головне – вони мають зрозуміти, що повинні діяти за планом:

– знайти інформацію з різних джерел по заданій темі;
– скласти план, накидати послідовність, хто, що й навіщо будете розповідати;
– кожному пункту плану підібрати інформацію, спробувати скласти повний текст.

4. Візуалізація, загальна композиція

Цей етап є не менш складним, ніж попередній, адже потрібно розбити текст на короткі фрагменти і до кожного зробити (або підібрати) 2-3 образу-картини. Далі – схематично уявити ці малюнки на одному аркуші. Ключовим тут є планування того, як ці картини будуть перетворюватися в композицію, як з однієї картини з’являється інша і як це співвідноситься з текстом. Що буде головним образом, а що допоміжними?

5. Виступ перед класом

Цей етап не лише дуже важливий за попередні, але й складніший, оскільки для всіх важливо отримати зворотній зв’язок ще на початку, аби зробити роботу якісно та навчитись конструктивній критиці. Тут діти мають розповісти про свій скрайбінг решті класу на прикладі схематичних малюнків, а потім обговорити, що подобається, а що потрібно переробити.

6. Малювання

Якщо текст і схематичні малюнки готові і схвалені, то можна починати тренуватися малювали на дошці за допомогою фломастерів. Загалом учням необхідно 5-10 хвилин  на тренування і освоєння камери, а вже потім діти з цим цілком самостійно впораються. Основні вимоги до зйомки:
– обов’язково закріпити камеру на штативі і не штовхати його або стіл, на якому він стоїть;
– стежити, щоб у кадрі не було голови скрайбера, не з’являлося зайвих предметів;
– в ідеалі продумати про світло, щоб воно не змінювалося (для цього ще потрібно зняти все в один день),

7. Обробка відео і коригування тексту

Далі слід подивитися відзнятий матеріал з x2 або навіть x4 швидкістю і відкоригувати текст під нього. Тут можна використовувати будь-який відеоредактор, який дозволяє вирізати непотрібні фрагменти, склеювати потрібні, додавати звук та інше.

8. Аудізапис

Важливо правильно озвучити доопрацьований текст, відкорегувати його за потреби, оскільки під час зйомки відео могли відбутися зміни.

9. Обробка відео і представлення

Далі – накладання звуку, додавання фонової музики, зберігання відеофайлу. Представляти проект діти можуть однокласникам, учням інших класів, батькам, вчителям – все залежить від тематики скрайбінгу.

10. Публікація проекту

Наступний крок – розміщення відео на youtube та в соціальних мережах, спостереження за реакцією глядачів, а ще – планування наступних скрайбінгів.

Це були кроки створення мальованого скрайбінгу, проте з-поміж його видів одним з найбільш ефективних є комп’ютерний – створений повністю за допомогою спеціальних програм. У нас ви можете навчитись створювати комп’ютерний скрайбінг за допомогою програми Sparkol Vodeiscribe.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *