7 ідей для креативного завершення навчального року

7 ідей для креативного завершення навчального року

Навчальний рік для вас та ваших учнів, як зазвичай, був яскравим і насиченим, проте вже настав час подумати про те, як його нестандартно завершити. Сподіваємося, що він усім запам’ятається безліччю радісних моментів. Багатьом він приніс перемоги і допоміг зробити важливий крок на шляху до досягнення поставлених цілей.

Пропонуємо вам цікаві ідеї, які допоможуть яскраво завершити навчальний рік і залишать позитивні спогади на все літо!

1. Проводимо хіт-парад знань

Роздайте учням чисті аркуші паперу і запропонуйте скласти власний ТОП-10.Кожен пункт списку – цікава тема або просто факт, який учень дізнався на уроці або під час підготовки домашнього завдання. Наприклад: «Відкрив для себе творчість Винниченка», «Навчилася створювати фотоколажі на уроці інформатики», «Вивчила таблицю множення», «Дізнався, що у качкодзьоба немає шлунка!».

2. Пишемо послання своїм наступникам

Ідея проста, проте цікава та дієва – учні пишуть послання школярам, які на рік молодші, і в наступному році прийдуть на їх місце.

В такому посланні можна поділитися порадами, розповісти, з якими труднощами вони можуть зіткнутися на тому чи іншому уроці, що цікавого чекає їх в цьому класі тощо.

3. Готуємо план справ на літо

Щоб літній відпочинок був насиченим і незабутнім, до його планування потрібно підійти відповідально. Допоможіть дітям підготувати власний план канікул, в який вони можуть включити свої бажання і мрії.

4. Фотосесія «фотографії, що говорять»

Ви можете провести веселу фотосесію із завчасно підготовленими шаблонами-виносками, на яких розміщено тест «До зустрічі у вересні!», «На мене чекає незабутнє літо!», «Прощавайте, підручники!» тощо. Завчасно роздрукуйте їх та дозвольте учням вибрати шаблон, який їм більше подобається.

5. Зафіксуйте свій подвиг на фото

Мабуть, для кожного школяра навчальний рік – це виклик і випробування, яке дарує йому багато приємних емоцій. Допоможіть дітям відчути радість від того, що ще одне випробування в їх шкільному житті залишилося позаду, і вони впоралися з ним гідно. Завчасно підготуйте те роздрукуйте шаблони на кшталт «Я зміг! Навчальний рік 2018-2019 завершений!» чи «Я перемогла в міській олімпіаді з української мови!» та проведіть з ними фотосесію. До речі, можна учням дати домашнє завдання підготувати картки-шаблони з написами.

6. Проведіть фотосесію зі шкільною дошкою

Оригінальну фотосесію можна провести прямо в класі. Для цього потрібно прикрасити шкільну дошку тематичними малюнками або «хмарками тегів» – термінами, які діти вивчили протягом року. Це можуть бути формули, креслення і схеми, найцікавіші факти, ключові дати та події тощо. На тлі дошки краще фотографуватися окремо, з батьками і вчителем або невеликими групами по 3-4 особи.

7. Проведіть цікаву онлайнову вікторину

Використовуючи учнівські гаджети та онлайнові інструменти для створення тестів, анкет та вікторин, можна провести конкурс «Хто найкраще знає …», «Найкращий математик 10-А» тощо. Підготуйте призи переможцям (і не тільки!) – солодощі, канцелярське приладдя чи книги. Якщо ж ви поки що не вмієте створювати онлайнові тести та опитування, реєструйтеся на наш дистанційний курс «Цифрові інструменти формувального оцінювання», який допоможе розібратися з поняттям формувального оцінювання та навчитись створювати та шукати в Інтернеті готові тести та анкети.

One thought on “7 ідей для креативного завершення навчального року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *