Чат-боти для навчання: огляд найпопулярніших та особливості використання

Чат-боти для навчання: огляд найпопулярніших та особливості використання

Сучасні підлітки не уявляють свого життя без месенджерів, в яких вони спілкуються з однолітками, надсилають один одному медіафайли, обговорюють  різні події та вирішують важливі для них питання. Завдяки цьому використання діалогового формату подання навчальних матеріалів виходить сьогодні чи не на перший план, чому сприяє також швидкість передачі подібної інформації, миттєвий зворотній зв’язок та цілодобова підтримка. А ще сьогодні набуває популярності використання чат-ботів – комп’ютерних програм, розроблених  на основі нейромереж та технологій машинного навчання, які ведуть розмову (зазвичай в месенджерах) за допомогою слухових або текстових методів.

Де використовують чат-боти?

Чат-боти використовують у маркетингу, для налагодження зворотного зв’язку з клієнтами банку, в комп’ютерних іграх тощо. Вони є перспективним напрямом на ринку освітніх послуг, оскільки можуть супроводжувати кожного слухача індивідуально, відповідно до його рівня і темпу засвоєння, роблячи навчання доступним практично для будь-якої людини, яка має мобільний пристрій та доступ до Wi-Fi. А ще використання чат-ботів може допомогти вчителю здійснювати формувальне оцінювання, оскільки передбачає індивідуальний підхід до кожного учня, швидке отримання зворотного зв’язку та побудову індивідуальної траєкторії навчання дитини.

Як вчителю використати чат-бот для навчання учнів?

  1. Запропонувати учням існуючі чат-боти, з допомогою яких діти готуватимуться до ЗНО або ж просто вивчатимуть окремі теми чи заглиблюватимуться в них:
  1. Створити власний чат-бот з підготовки учнів до ЗНО, або для їхнього супроводу під час дистанційного навчання, або для дітей з обмеженими можливостями тощо. Найоптимальніший варіант – самотужки (або з допомогою учнів) створити чат-бот для Telegram, оскільки саме цей месенджер є найпопулярнішим серед підлітків. Детальна інструкція за посиланням та посиланням.

Більше про чат-боти у навчанні:

Чи використовуєте ви чат-боти для навчання учнів? Чи створюєте їх самотужки? Чи хотіли б навчитися це робити?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *