Навчання на відстані: як провести жеребкування

Навчання на відстані: як провести жеребкування

Дистанційне та змішане навчання вимагають від вчителя уміння організовувати повноцінний освітній процес з використанням сучасних технологій, в процесі якого учні здобувають нові знання та навички, розв’язують приклади та задачі, співпрацюють, проводять дослідження, працюють в групах та багато іншого. Якщо при очному навчанні об’єднання дітей у групи, визначення керівника команди, вибір дослідницького завдання чи проведення жеребкування не викликають у вчителя труднощів, то ці ж дії, але в режимі онлайн, вимагають додаткових знань та умінь. То ж, як провести жеребкування в режимі онлайн та які інструменти використати, аби забезпечити прозорість результатів?

Використання сервісу Classroomscreen (https://classroomscreen.com/). Це віртуальна інтерактивна дошка, яку доцільно використовувати в класі під час очного навчання, або ж демонструвати в процесі онлайн-трасляцій. Дає можливість встановлення фонового зображення, що відповідатиме темі уроку, запуск таймера та зворотного відліку, відкриття поля для малювання чи роботи з текстами, вибору випадкового імені (слова) чи підкидання кубиків. Саме з допомогою двох останніх інструментів й можна провести жеребкування учнів. Детальна відеоінструкція по роботі з сайтом за посиланням https://youtu.be/3_1HFndIvsY.

Один з найкращих та найпопулярніших у світі сайтів для вирішення задач подібного роду – Random (https://www.random.org/). Він дозволяє підкинути віртуальну монетку (Coin Flipper), підкинути кубики (Dice Roller), перетасувати карти (Playing Card Shuffler), згенерувати випадкові числа і т.д. Для організації онлайн жеребкування ідеально підійде рандомайзер (https://www.random.org/lists/): у відкрите поле достатньо вписати імена учнів в довільному порядку, кожне – в окремому рядку (тобто в стовпчик), а потім – натиснути «randomize». Сервіс працює без реєстрації

Онлайн-сервіс Wheelofnames https://wheelofnames.com/uk/ дозволяє швидко та яскраво здійснити рандомний вибір, «крутячи» яскраве колесо з іменами дітей. Україномовний інтерфейс, зрозумілі інструменти та відсутність реклами роблять цей інструмент одним з найкращих та улюбленим серед вчителів та учнів.

А як здійснюєте дистанційне жеребкування ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *