Робимо літо школяра корисним: цікаві ідеї та поради

Робимо літо школяра корисним: цікаві ідеї та поради

Літні канікули – це не лише відпочинок або читання літератури, які задав вчитель «на літо». Літня пора – це нові емоції, нові знайомства, незабутні події та враження. А щоб зробити літо школяра корисним та незабутнім, скористайтеся нашими цікавими ідеями та порадами!

  1. Заплануйте літо

Разом з дитиною складіть план на все літо: кілька тижнів у таборі, місяць у бабусі, подорож на море чи в гори, тритижневий курс фотографії, регулярні заняття в басейні чи спортзалі … Не суттєво, які саме пункти плану будуть включені в нього, важливо, аби канікули були організовані.

  1. Комп’ютер і телевізор – по мінімуму

Запропонуйте дитині корисну альтернативу комп’ютерним іграм та телепередачам – гру в футбол, катання на велосипеді чи роликах (це може бути сімейною традицією), пікніки на свіжому повітрі. Відразу домовтеся про час, протягом якого дитина матиме можливість грати в комп’ютерні ігри, спілкуватися з друзями в онлайні та дивитися телевізор й чітко дотримуйтеся графіка.

  1. Режим дня

Більшість школярів протягом літа не дотримуються режиму дня, що може негативно вплинути на стан їхнього здоров’я та самопочуття, проте ще гірше – їм надзвичайно важко буде адаптуватись до нормального режиму восени, коли прийде холод, підвищена втомлюваність та вірусні інфекції. Тож варто з дитиною домовитись про режим дня на літо – і нехай відхилення від звичного режиму буде не більшим за дві години.

  1. Максимум овочів та фруктів

Не кожна дитина полюбляє свіжі овочі та фрукти, проте зацікавити їх можна спільними кулінарними фантазіями: приготування смачних салатів або десертів, випічка запіканки чи пирога з ягодами, отримання соку-фреш. Якщо є така можливість, запропонуйте дитині посадити «власну» грядку овочів або ягід, розкажіть, які страви можна з них приготувати. А ще можна змусити дитину «полюбити» корисні страви, готуючи їх за рецептами найпопулярнішого українського «шкільного» кулінара Євгена Клопотенка – так на вашому столі з’явиться пана-кота, кіш, бургер з куркою, фалафель, мусака та інші.

  1. Чек-лист цікавих літніх справ.

Запропонуйте учню чек-лист цікавих літніх справ, завдяки якому канікули запам’ятаються надовго та збережуть лише найтепліші спогади про літо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *