Ротація за станціями: коли і як доцільно впроваджувати?

Ротація за станціями: коли і як доцільно впроваджувати?

Дистанційний курс «Змішане навчання в сучасній школі»

 Ротаційна модель – одна з найбільш популярних моделей змішаного навчання, яке наразі активно впроваджується закладами освіти. У цій моделі за певним графіком чи вказівками вчителя учні чергують онлайн- та офлайн-частини, які можуть охоплювати різні види навчальної діяльності: роботу у невеликих групах чи цілим класом, групові проєкти, індивідуальну роботу з вчителем та письмові завдання. Одним з підвидів ротаційної моделі є ротація за станціями. Які особливості цієї моделі та коли доцільно її впроваджувати?

  • При впровадженні ротації за станціями учні працюють у класі та за визначеним графіком проходять окремі станції, чергуючи різні види діяльності: групову роботу, роботу над проєктом і роботу з вчителем.
  • Частину завдань вони обов’язково виконують самостійно онлайн (це може бути робота з онлайновим зошитом, створення спільної презентації чи наповнення спільної дошки) або з комп’ютером чи мобільним пристроєм (наприклад, виконання дослідження з планшетом, пошук інформації в Інтернеті тощо).
  • Станції можуть охоплювати як індивідуальну роботу чи роботу у групах, так і роботу цілим класом.
  • Всі учні повинні пройти всі станції, а поділ учнів на групи та індивідуальне інструктування вчителем — дуже гнучкі. Тому групи можуть змінюватися протягом навчального року залежно від потреб учнів.
  • Ротація за станціями – оптимальний варіант навчання на уроках інформатики, коли не кожен учень має доступ до комп’ютера, а час, який діти мають проводити за комп’ютером – обмежений.
  • Ротація за станціями допомагає ефективно використовувати обладнання, якого небагато в школі – окуляри та шоломи віртуальної реальності, цифрові мікроскопи, інтерактивні поверхні, цифрові лабораторії та інше, оскільки всі учні матимуть змогу з ним попрацювати, не створюючи натовпу та черг.
  • Вчитель має ретельно продумати діяльність кожного учасника в групах, визначивши час на виконання завдань, а також критерії оцінювання роботи учнів.
  • Робота на станціях повинна мати чіткий результат, який команда зможе представити наприкінці уроку чи іншого часового проміжку.
  • Цю модель варто впроваджувати тоді, коли учні вже навчились працювати в групах, розподіляючи обов’язки між учасниками команди та роблячи однаковий внесок в спільний результат.

А як впроваджуєте ротацію за станціями ви?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *