Розклад да Вінчі для сучасного вчителя: ефективний прийом тайм менеджменту

Розклад да Вінчі для сучасного вчителя: ефективний прийом тайм менеджменту

Леонардо да Вінчі помітив, що якщо розподілити всі справи протягом дня і виконувати їх в певному порядку та ще й в найбільш вдалий час – успіх гарантований. Саме це правило і покладено в основу так званого «розкладу да Вінчі», який допоможе будь-якому педагогу все встигнути та не почуватися виснаженим.

Сенс «розкладу да Вінчі» простий: розподілити справи протягом дня в певному порядку і в той час, в який їх найкраще виконувати. Це дозволяє справлятися з ними творчо, швидко та із задоволенням.

1. Ранкові справи (5:00-8:00)

Від того, як ви прокинетесь та проведете перші години ранку, залежить те, як пройде день. І саме тому важливо не просто відкрити очі, а розбудити від сну тіло і мозок. Щоб тіло прокинулося і отримало необхідний заряд бадьорості, потрібно виконати ранкову розминку. Для мозку рекомендується почитати щось – уривок з улюбленої книги або невеликий вірш. Також не зайвим буде добре поснідати, щоб організм отримав необхідне паливо. Головне – все це робити в хорошому настрої і не пускати в свідомість негативні думки, інакше весь день буде невдалим.

2. Плідна праця (8:00-12:00)

Великий майстер пропонує цей час (найбільш плідний період протягом дня) присвятити найбільш важливим справам. В першу половину дня краще зробити всю складну роботу, розділивши її виконання на невеликі відрізки часу від 15 до 45 хвилин (і саме стільки триває урок!). За словами фахівців, саме такий проміжок часу ми можемо працювати, не втрачаючи концентрації уваги і бажання продовжувати справу. Відпочивати потрібно не більше 15 хвилин.

3. Адміністративна робота (14:00-16:00)

Після хорошого обіду дуже важко зібрати волю в кулак і знову почати продуктивно працювати. Тому, згідно з розкладом да Вінчі, цей час краще присвятити рутинній механічній роботі, яка не вимагає великих навичок, умінь і активної мозкової діяльності. Наприклад, в цей час краще зайнятися розбором і прочитанням електронної пошти, призначенням зустрічей, друкуванням матеріалів до уроків на наступний день, пошуком дидактичних матеріалів тощо.

4. Наради і зустрічі (16:00-18:00)

До вечора наш мозок починає сильно втомлюватися, тому на вечірній час краще відкласти справи, які не вимагають особливих енергетичних витрат. У щоденнику Леонардо да Вінчі значиться, що зустрічі він призначав на пізній час – після 17:00. Непогана ідея – зустрітися з батьками учнів після роботи та обговорити важливі справи (зазвичай саме на цей час всі призначають батьківські збори!).

5. Фізкультура і улюблені заняття (18: 00-21:00)

Фізкультура, спорт та хобі допоможуть отримати чудове розвантаження в кінці дня, і не тільки фізичне, а й емоційне. Вибираючи вправи, важливо пам’ятати про хронічні захворювання, які можуть проявитися при неправильному навантаженні. Кращими днями для занять спортом є понеділок, середа та п’ятниця. А ще почитайте хорошу книгу, подивіться улюблений серіал або просто поговоріть по телефону зі старими друзями чи рідними.

І наостанок (те, чого немає в розкладі да Вінчі). Проведіть дві години перед сном без гаджетів, соціальних мереж та месенджерів, натомість займіться йогою, помедитуйте, почитайте книгу, і саме це допоможе вам добре відпочити та відновити сили на наступний день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *