SCRUM-дошка: як ефективно використати вчителю та учням

SCRUM-дошка: як ефективно використати вчителю та учням

Проблема ефективного планування і виконання поточних справ, самоорганізації, управління проектами рано чи пізно стає актуальною для кожного з нас. І тут в нагоді може стати методологія Scrum – підхід управління проектами, який прийшов до нас від розробників програмного забезпечення і який полягає у чіткому акценті на якісному контролі процесу виконання.

Сьогодні Scrum використовують не лише розробники програмного забезпечення – цей підхід знайшов своє застосування в бізнесі, а також в повсякденному житті будь-якої людини, яка прагне бути ефективною. Актуальним цей підхід є також у навчанні тайм-менеджменту дорослих та дітей, а особливо – «забудькуватих», ледачкуватих та інертних підлітків. А ще цю систему застосовують в навчальних закладах з метою покращення якості освіти і підвищення ефективності процесу засвоєння матеріалу під час вивчення нової теми або реалізації навчального проекту. То ж, як використовувати Scrum-дошку в вчителю та учням?

Scrum-дошка складається з колонокЗробити», «В процесі», «Потребує перевірки», «Зроблено»), кожна з яких заповнюється стікерами із завданнями, які команда учнів (або одна особа) повинна виконати протягом проекту (уроку, навчальної теми тощо) для досягнення цілі. Стікери з завданнями просуваються по колонках в міру наближення до стану «зроблено» і забезпечують прозорість прогресу.

Правила використання Scrum-дошки:

  • Дошку має бути видно всім учням під час усього проекту (теми, уроку). До речі, вона може бути онлайновою.
  • Окремим командам можна давати окремий ватман (виділяти окреме місце великої дошки) для роботи.
  • Завдання мають бути написані і приклеєні на стікерах, щоб можна було їх швидко переміщувати.
  • При розподілі завдань діти самі, знаючи свої сильні сторони й сильні сторони однокласників, призначають ролі для виконання завдань.
  • Вчитель має вчасно перевіряти виконання завдань і переміщувати стікери з колонки «Потребує перевірки» до «Зроблено».
  • Окремі стікери учні можуть самостійно переміщувати до колонки «Зроблено» (все залежить від складності завдання, наявності добре розроблених критеріїв оцінювання тощо).
  • Якщо на дошці з’являтимуться індивідуальні завдання для учнів, то краще їх писати на стікерах різних кольорів (варіант – кожна команда отримує завдання певного кольору).
  • Варто з самого початку визначити часові межі виконання проекту (в цій методиці вони називаються «спринт») і відразу зафіксувати їх на дошці.

 

Радимо почитати:

One thought on “SCRUM-дошка: як ефективно використати вчителю та учням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *