Сім способів використати онлайнові географічні карти для навчання

Сім способів використати онлайнові географічні карти для навчання

Сьогодні географічними сервісами користуються в багатьох галузях – в картографії, геології, метеорології, землеустрої, екології, муніципальному управлінні, транспорті, економіці, обороні. Звісно, набуває популярності використання карт і в освіті, оскільки вони є чудовим інструментом навчання. Найбільш популярними на сьогодні є Google Earth, карти Google, Wikimapia, проте одним з найбільш популярних все ж таки є Google Maps, оскільки він має ряд переваг:

 • Малювання – дає можливість додавати точки та малювати фігури.
 • Пошук – дозволяє швидко знаходити місця та зберігати їх на своїй карті.
 • Імпорт – можливість миттєвого створення карти з електронних таблиць.
 • Персоналізація – дозволяє обирати значки та кольорове оформлення собі до смаку, а також додавати до місць фото й відео.
 • Публікація в інших ресурсах (дуже легко вставити карти на сайт або в блог).
 • Спільна робота над картами.
 • Інтеграція з Диском.
 • Впорядкування своїх карт разом з іншими документами на Google Диску.

То ж, які найпопулярніші способи використання мережевих географічних карт?

 1. Як джерело карт і зображень місцевості при вивченні географії, історії та краєзнавства.
 2. Як простір для створення власної карти з пам’ятками та визначними подіями на уроці історії, літератури, краєзнавства, фізики тощо (інструкція за посиланням).
 3. Як спосіб швидко переміститися з учнями та переглянути вулиці міста, що розташоване за тисячі кілометрів від класу за допомогою Google Maps і Street View на уроці географії, іноземної мови тощо.
 4. Як спосіб переглянути географію учасників навчального проєкту (заходу), коли кожен з них робить позначку на місці, де проживає та навчається, й пише кілька слів про себе та про своє дослідження.
 5. Як платформа для вирішення дослідницьких завдань, пов’язаних з обчисленнями відстаней, підбором найкоротшого шляху, порівнянням особливостей різних місцевостей і т.д. на уроках математики, географії.
 6. Як платформа для креативної діяльності з моделювання нового вигляду місцевостей з нанесенням різного роду зображень та об’єктів.
 7. Як інструмент планування маршруту майбутньої подорожі з учнями, коли діти самостійно прокладають маршрут до цікавих об’єктів, бронюють житло, враховуючи місця для харчування та відпочинку, а вже потім надсилають  створену карту на телефони всій команді.

А як використовуєте онлайнові географічні карти ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *