Тренінгові вправи для згуртування школярів

Тренінгові вправи для згуртування школярів

Кожен вчитель перші уроки нового навчального року бажає провести так, аби учні їх запам’ятали і ці заняття стали стартом цікавого, корисного та насиченого періоду. Один з варіантів проведення першого уроку в навчальному році – це тренінг для школярів. Пропонуємо вашій увазі тренінгові вправи для учнів, які допоможуть згуртувати колектив дітей, особливо, якщо в класі є нові учні, діти перейшли в п’ятий чи десятий клас.

  • Вправа «Черевики». Всі учасники знімають своє взуття і складають його в центр. Потім розкладають в різні кінці кімнати. Встають, беруться за руки. Завдання: кожен повинен взутися, не відпустивши рук. Якщо коло рветься, все починається спочатку. При першій спробі більшість прагне знайти своє взуття. Але дуже швидко все розуміють, що без спільних дій нічого не вийде. Якщо у декого черевики зі шнурками – тут без допомоги не обійтися. Вправа досить складна. У дітей відразу можливо не вийде і доведеться починати все спочатку. Необхідна підтримка з боку вчителя: «спробуємо, і у нас все вийде!». Після виконання вправи необхідно обговорення: чи задоволені вони тим, як виконали вправу, хто допомагав, кому допомагали, що забезпечило успішне виконання вправи.
  • Вправа «Фігура». Всі учасники стоять в колі і тримаються за руки. Ведучий називає будь-яку фігуру (коло, квадрат, трикутник). Завдання учасників – без слів зробити цю фігуру, не розриваючи рук. Після виконання вправи відбувається обговорення.
  • Вправа «Болото». Потрібен інвентар: «купини» – папір форматом А3 – кілька штук в залежності від розмірів приміщення. «Купини» прикріплюються до підлоги скотчем на відстані середнього кроку один від одного. Група стає в ряд, беруться за руки, і виходить ланцюжок. Необхідно перейти через «болото» по «купинах», не розірвавши ланцюжка. Якщо хтось наступить на болото, вправа починається спочатку. По завершенню можна провести обговорення, задавши запитання на кшталт «Чи було складно?», «Що сподобалося?», «Що не сподобалося?». Звернути увагу на те, що відбувалося з групою – як домовлялися, хто керував, хто допомагав тощо.
  • Вправа «Пори року». Учасники мовчки об’єднуються в групи за порами року відповідно до дати народження. Потім кожна група пантомімічно зображує свою пору року, завдання інших – вгадати її.
  • Вправа «Пошук спільного». Група об’єднується в пари, члени якої знаходять певну кількість загальних ознак (в одязі, звичках, рисах характеру тощо), потім двійки об’єднуються в четвірки з тією ж метою і т.д. Ведучий на свій розсуд може зупинити процес на четвірках, вісімках тощо.
  • Вправа «Імена-якості». Кожен придумує певну якість особистості, рису характеру і т.д., що починається на ту ж букву, що і ім’я (наприклад, Лариса – любов, Сергій – скромність), яке він міг би привнести в цю групу сьогодні.
  • Вправа «Я ніколи не …». Учасники по черзі говорять фразу, що починається зі слів «Я ніколи не …» (наприклад, «Я ніколи не стрибав з парашутом»). Решта учасників загинають по одному пальцю на руці, якщо для них твердження неправильне (тобто вони, наприклад, стрибали з парашутом). Виграє той, у кого залишиться останній не загнутий палець на руках. Ведучий заздалегідь говорить, що фрази повинні відповідати реальності, і пальці загинати треба по чесному.

А як ви згуртовуєте колектив?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *