Відкриті освітні ресурси для впровадження STEM-навчання

Відкриті освітні ресурси для впровадження STEM-навчання

Дистанційний курс “Як спланувати STEM-проєкт”

Якщо ви вирішили впроваджувати STEM-навчання в своєму закладі освіти, то на допомогу вам прийдуть відкриті освітні ресурси, на більшості з яких можна знайти цікаву інформацію про STEM-навчання в світі, приєднатися до спільноти вчителів, які займаються STEM, використати ідеї для STEM-проектів, а також стати учасником низки заходів, спрямованих на популяризацію STEM в освіті.

Tryengineering (http://tryengineering.org/) –  ресурс, який містить інформацію про інженерні професії і можливість кар’єрного зростання в цьому напрямі. Діти на цьому сайті можуть в ігровій формі зайнятись конструюванням,
проектуванням, проведенням дослідів і експериментів (англомовна версія сайту містить більшу кількість ігор, плани занять для вчителів, інформацію про відомі інженерні університети та новини зі світу науки).

Stem Alliance (http://www.stemalliance.eu) – європейська платформа, метою якої є популяризація STEM-освіти і об’єднання зусиль, спрямованих на вдосконалення ініціатив STEM у галузі промисловості (на національному, європейському та глобальному рівнях) та сприяння інноваціям у викладанні STEM на всіх рівнях освіти. А ще Stem Alliance дає змогу вчителям підвищувати свою кваліфікацію через проведення різноманітних конкурсів і навчальних семінарів сучасного формату з найкращими тьюторами світу.

Scientix (http://www.scientix.eu/). Ця онлайн-платформа містить дидактичні матеріали для вчителів природничо-математичних дисциплін, а також інформує європейську освітянську спільноту про інноваційні освітні конкурси — Європейський тиждень STEM (STEM Discovery Week) і STEM Ahead Competition. На сайті є величезна кількість ідей для STEM-проектів, які може використати будь-хто і до яких можуть приєднатися представники різних країн. Тут ви знайдете також цікаві вебінари, онлайн-тренінги та багато іншого.

Teacherstryscience (http://www.teacherstryscience.org/) – сайт, який містить матеріали для проведення STEM-уроків (плани уроків), стратегії навчання і ресурси, які покликані викликати інтерес учнів до наукових досліджень. Також сайт має інструменти для спільної роботи вчителів та обміну досвідом (будь-хто може стати учасником спільноти).

Globallab (https://globallab.org/en/) – платформа, яка виконує функцію міжнародного інтернет-середовища дослідницької взаємодії школярів, що заснована на технологіях і принципах краудсорсингу (спільної роботи географічно розподілених груп учнів). В основі проекту лежить інтегрування, в якому поєднуються навчальні теми будь-яких предметів і будь-які сфери діяльності. Головна мета проекту – залучити учнів до роботи над науковим дослідженням, використовуючи проектну методику.

Очевидно, що це далеко не повний список відкритих освітніх ресурсів для впровадження STEM-навчання, продовжувати який ми будемо в наступних дописах нашого блогу. Якщо ж ви бажаєте дізнатись, яким є процес планування STEM-проекту, реєструйтеся на наш дистанційний курс “Як спланувати STEM-проект“.

Залишити відповідь