Як легко пережити карантин та працювати з учнями дистанційно

Як легко пережити карантин та працювати з учнями дистанційно

Дистанційний курс “Як організувати дистанційне навчання”

Карантин, який розпочався в усіх українських школах минулого тижня, призвів до численних питань та непорозумінь з боку вчителів, адже не всі раніше впроваджували технології дистанційного навчання, не всі практикували навчання із застосуванням онлайнових Інтернет-ресурсів та інструментів. То ж, ми хочемо запропоновувати вам прості поради щодо того, як легко організувати роботу учнів в мережі та не піддаватися паніці.

Не пропонуйте учням абсолютно нові та незвичні для них Інтернет-інструменти. Використовуйте ті, з якими ви й вони раніше працювали (в ідеалі це мають бути такі сайти, принципи роботи з якими ви раніше пояснювали під час уроку в класі). Якщо ви активно використовували Youtube-канали із записаним авторським (чи не авторським!) відео, продовжуйте це робити й під час карантину. Якщо ви раніше відправляли завдання учням в групах у месенджерах (наприклад, у Вайбері, соціальних мережах тощо), робіть це й зараз.

Знайдіть в мережі сховища навчальних відео, презентацій та інших навчальних матеріалів, які можна запропонувати учням на опрацювання. Проте завжди уважно переглядайте їхнє змістове наповнення на наявність помилок та неточностей.

Перетворіть на відео власні презентації до уроків, створені в програмі Microsoft PowerPoint. Офіційну інструкцію можна переглянути за посиланням. Ми знаємо, що кожен вчитель готує або завантажує зі сторонніх ресурсів десятки навчальних презентацій для учнів. Якщо додати до них свій голос, вони можуть стати навчальним відео, що допоможе не переривати навчальний процес під час карантину.

Розміщуйте всі навчальні матеріали на власному сайті або блозі. Так ви зможете налагодити зворотній зв’язок з учнями та їхніми батьками (особливо важливо для учнів початкової школи), а ще – прозвітувати перед керівництвом про пророблену роботу. Якщо ви й досі не створили свій сайт чи блог, реєструйтеся на наші дистанційні курси “Як створити свій блог, якщо ви – філолог” та “Створення персонального сайту-портфоліо педагога“, на яких ви отримаєте докладні інструкції та цілодобову підтримку тьютора в разі виникнення питань.

Пропонуйте учням інтерактивні вправи, тести та опитування для відпрацювання практичних навичок та перевірки рівня засвоєних ними знань. Не обов’язково створювати авторські вправи, достатньо лише знайти якісні матеріали та розмістити їх на власному Інтернет-ресурсі. Як шукати такі матеріали та створювати власні – в нашому дистанційному курсі “Цифрові інструменти формувального оцінювання” та “Як організувати дистанційне навчання“.

Підвищуйте свою кваліфікацію під час карантину. Зауважте, що відповідно до Положення про положення про дистанційне навчання, вчителі повинні підвищувати свою кваліфікацію щодо організації та володіння технологіями дистанційного навчання (Розділ 5, п.5.2). Рекомендуємо вам зареєструватися на наш новий дистанційний курс “Як організувати дистанційне навчання“, й окрім знань та умінь планувати та реалізовувати дистанційне навчання, ви матимете верифікований сертифікат про підвищення кваліфікації з питань дистанційного навчання.

Не панікуйте та заспокойтеся. Якщо ви втомилися та відчуваєте емоційне виснаження, й самостійно не можете з цим впоратися, пропонуємо вам наш дистанційний курс “Як не потрапити в пастку під назвою “емоційне вигорання?” і наш професійний психолог навчить діагностувати у себе та колег емоційне вигорання та знаходити шляхи вирішення цієї проблеми.

А які поради можете запропонувати ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *