Як «оживити» презентацію та зробити її унікальною?

Як «оживити» презентацію та зробити її унікальною?

Сьогодні мультимедійною презентацією вже нікого не здивуєш, адже інструменти для її швидкого створення доступні кожному користувачу. Проте  коли учень п’ятий урок поспіль бачить презентацію з однаковим шаблоном, зображеннями, анімацією та шрифтом, зацікавлення та мотивація вивчати матеріал може знижуватись. Те ж саме може відбуватись й під час семінару чи конференції. То ж, пропонуємо добірку корисних ресурсів та інструментів, які допоможуть «оживити» ваші презентації, зробити унікальними та зацікавити слухачів.

Стандартні шаблони презентацій Microsoft PowerPoint та Google-презентацій є достатньо популярними, тому варто спробувати використати альтернативні шаблони, які допоможуть створити професійно оформлений та якісний продукт:

 • SlidesCarnival – база нових, професійно оформлених стильових тем для PowerPoint та Google Slides. Кожна тема містить близько 20 зразків оформлення окремих слайдів, а також 9 базових шаблонів: титульний слайд, заголовок секції, слайд-цитата, заголовок із текстом в одну, дві чи три колонки тощо.
 • ALLPPT.com – ресурс із макетами презентацій, графіків та діаграм, які можна вільно використовувати для освітніх і комерційних цілей. На сайті можна знайти і найпростіші, невигадливі шаблони з двома-трьома макетами типових слайдів, і хитромудро зверстані заготовки – з витриманою у єдиному стилі інфографікою, наборами графічних іконок, векторними зображеннями, які можна редагувати, та графіками, у які можна імпортувати дані з Excel.

Кольорова гама презентації – дозволяє налаштувати аудиторію на емоційну тональність вашого виступу ще до його початку. Вона підказує, у якому форматі та ключі проходитиме доповідь чи лекція – стриманому й академічному чи неформальному, інтерактивному, творчому. Поєднання кольору знаків і тла, контраст між ними також впливає на зоровий комфорт і на зчитуваність тексту.

 • На блозі SlideHelper можна безкоштовно завантажити 150 готових гармонійних кольорових схем для PowerPoint та інших додатків MS Office. Інструкція з додавання та використання кольорових схем – у завантаженому архіві.
 • Ви можете створити та зберегти власну схему кольорів, які будуть використовуватися для тексту, тла, посилань, таблиць та об’єктів SmartArt у межах усієї презентації. Для цього у нагоді стане Coolors – онлайн-генератор кольорових комбінацій. Тут ви також можете скористатися однією з тисяч готових добірок, створених іншими користувачами.
 • Flat UI Colors – це добірка палітр гармонійно поєднаних кольорів для оформлення мінімалістичних, виразних презентацій чи інших візуальних матеріалів.

Шрифтове оформлення. Вдало підібрані шрифти для заголовків і текстових блоків створюють візуальну ієрархію тексту на слайдах і полегшують сприйняття інформації з великого екрану. Більше – шрифти впливають на якість її засвоєння та на результати навчання. Згідно з дослідженням, прочитане запам’ятовується на 9% краще, якщо текст надрукований шрифтом із засічками. Великі об’єми такого тексту простіше та швидше читати – засічки візуально розмежовують текстові рядки і погляд ковзає ними, ніби рейками.

З екрану проектора, однак, зручніше читати текст, набраний рубленим шрифтом, оскільки здаля літери без засічок виглядають більш виразно й чітко (посилання).

 • Font Pair– корисний сервіс, що допоможе “подружити” шрифтові гарнітури для заголовків та основного тексту презентації. Тут ви можете дібрати та завантажити гармонійну шрифтову пару. А також – побачити зразки використання обраних шрифтів у цифровому дизайні.
 • Fonts2U – величезна колекція основних, рукописних і декоративних шрифтів, у тім числі й кириличних. Кожна шрифтова гарнітура супроводжується інформацією щодо ліцензії на її використання.
 • Fontsquirrel – онлайн-добірка, що містить 158 українських шрифтів різного начертання та стилю, і ще більше – латинських.

Фото та ілюстрації. Одне зображення скаже більше, ніж тисяча слів, але якщо воно недостатньо якісне чи банальне, краще йому «промовчати». Особливо коли ваша аудиторія належить до покоління Z, яке звикло жити, спілкуватися і навчатися у візуально насиченому інформаційному середовищі (посилання).

 • Unsplash – понад 850 тисяч професійних фотоілюстрацій високої роздільної здатності. Усі фотографії можна вільно завантажувати, модифікувати, поширювати й використовувати, у тому числі й з комерційною метою.
 • Pixabay – більш ніж півтора мільйона світлин, ілюстрацій, векторних зображень та коротких відеороликів. Весь контент, розміщений на цьому ресурсі, є також безкоштовним та вільним для використання.
 • Death to Stock– ресурс-альтернатива стереотипним, бездушним зображенням із фотобанків. Тут ви не побачите усміхнених ділових людей, які щось зацікавлено вивчають на порожньому екрані ноутбука, зате знайдете безліч ексклюзивних яскравих фото.
 • Foter – пошуковий інструмент для бази зображень Flickr. За його допомогою ви можете не лише добирати знімки та ілюстрації за ключовими словами, а й одразу перевірити ліцензію на їх використання.

Інші менш відомі безкоштовні фоторесурси зі зручним пошуком, сортуванням за категоріями, та привабливими зображеннями:

Інфографіка. PresentationGo – колекція заготовок для створення графіків, діаграм, часових ліній, візуальних метафор та інших типів інфографіки у PowerPoint. Після завантаження шаблону його можна налаштувати відповідно до ваших потреб та смаків: змінити кольори, розміри, розташування елементів інфографіки тощо. Усі шаблони виконані у двох варіантах: для презентацій з темним текстом на світлому тлі та для інвертованих.

Іконки та піктограми допомагають ефективно й лаконічно проілюструвати тезу чи унаочнити ідею. Коли виконані в єдиному художньому стилі, вони також стають своєрідними графічними “цвяшками”, що скріплюють візуально-стильову єдність усієї презентації.

 • Noun Project– понад мільйон якісних іконок, значків та схематичних графічних символів за різною тематикою, які можна шукати за ключовими словами та зберегти у графічному форматі PNG або SVG.

Також ви можете інтегрувати цей сервіс із Office 365 і додавати піктограми у слайди безпосередньо з панелі завдань PowerPoint. У безкоштовній версії розширення ви отримуєте доступ до ста найбільш популярних іконок.

Як інтегрувати сервіс із PowerPoint

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *