Як перевірити домашнє завдання: 5 способів зробити це цікаво

Як перевірити домашнє завдання: 5 способів зробити це цікаво

Сьогодні багато дискусій точиться стосовно того, потрібно задавати домашнє завдання чи ні, оскільки учні надто багато часу витрачають на його виконання. Наразі ж домашнє завдання – обов’язкова складова навчального процесу, а тому під час кожного уроку педагог має перевіряти його виконання. Як зробити цей процес нестандартним та цікавим? До вашої уваги п’ять способів швидко і незвично перевірити домашнє завдання:

  1. Знайди помилку. Вчитель пише на дошці розв’язане домашнє завдання, в якому допущені помилки (ті помилки, які учні часто допускають). Учням необхідно знайти їх і пояснити, в чому вони допущені. Зазвичай дітям подобається шукати помилки, які “допустив” вчитель, а тому перевірка домашнього завдання проходить захоплююче і продуктивно. Як варіант – вчитель може написати розв’язання в презентації чи текстовому документі і демонструвати його, використовуючи проектор (якщо він є в класі).
  2. Вставте пропуски. Вчитель пропонує учням заповнити пропуски в розв’язанні домашнього завдання, що написане на дошці, і пояснити чому саме так він (вона) пропонує їх заповнити. Якщо в класі є проектор – можна розв’язання домашнього завдання написати в презентації чи в текстовому документі і демонструвати на екрані.
  3. Рецензія на усну відповідь. Вчитель пропонує учням вислухати відповідь однокласника, підготувати і виступити з усною рецензією на нього (з урахуванням переваг і недоліків, внесенням доповнень і уточнень). Цей метод добре працює, коли необхідно перевірити підготовку учнів з теорії в старших класах.
  4. Опитування-світлофор. У цьому способі в якості світлофора виступає довга картонна смужка червоного кольору з одного боку і зеленого – з іншого. Звернена до вчителя зелена сторона свідчить про готовність учня до відповіді на поставлене запитання («Знаю!»), червона – про те, що учень не готовий відповісти («Не знаю!»). Можна ставити і творчі запитання, при цьому червоний сигнал означає «Не хочу відповідати!», а зелений – «Хочу відповісти!».
  5. Онлайн вікторина або тест – метод, який найбільше подобається учням! Вчитель заздалегідь створює онлайновий тест або вікторину і запускає її під час уроку, а учні можуть давати відповіді на неї, використовуючи свої мобільні пристрої чи комп’ютери. Переваги цього методу – можливість миттєво зібрати відповіді з усіх учнів, отримати зворотній зв’язок, створити позитивне налаштування на урок, урізноманітнити види роботи на уроці.

Якщо вас зацікавив останній спосіб перевірки домашнього завдання, проте ви не знаєте, як створити подібний тест чи анкету, реєструйтесь на дистанційний курс від Дистанційної академії TeachHub “Цифрові інструменти формувального оцінювання“, і вже через три тижні ви навчитеся це робити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *