Як правильно написати статтю для вчительського блогу

Як правильно написати статтю для вчительського блогу

Сьогодні багато хто з вчителів веде блог, в якому публікує методичні напрацювання, обмінюється педагогічним досвідом і ділиться своїми досягненнями. І якщо ви хочете, аби ваш блог читала якомога більша кількість відвідувачів, його потрібно постійно наповнювати цікавим та корисним контентом, брати участь в обговореннях публікацій, розміщувати “живі” фото з шкільного життя. То ж, як написати цікаву та корисну статтю на свій блог, аби він потрапив в топ пошукових систем?

Тематика статті

Перш ніж почати писати допис, необхідно визначитися з його тематикою. Тематика повинна бути затребуваною, щоб було легше пробитися в топ пошукових систем. В той же час не потрібно писати статтю про те, як готувати борщ, якщо ваш блог присвячений педагогіці. Іншими словами, тематика ваших дописів має відповідати загальній тематиці блогу.

Унікальність статті

Намагайтеся самостійно писати статтю, уникаючи копіювання матеріалів з інших ресурсів. Це дозволить залучити більшу кількість читачів, створити собі імідж талановитого та досвідченого педагога, здатного критично мислити та мати свою думку. Перевірити текст на плагіат можна різними способами – з використанням сервісів Advego, Unichek та інших.

Підбір ключових слів

Для того, щоб правильно написати статтю, потрібно розібратися з її ключовими словами. Ці слова будуть вписуватися в назву статті і сам текст, просуваючи її в пошукових системах і підвищуючи її позицію в результатах пошуку, тим самим даючи цільових відвідувачів на блог. Підібрати ключові слова можна в спеціальних сервісах пошукових систем (наприклад, Adwords для Google).

Намагайтеся підбирати такі ключові слова, які мають низьку (або середньої) конкуренцією, тобто кількість запитів в місяць не мало б перевищувати 3000. Таким чином, у неї буде більше шансів вийти в топ пошукових систем.

Аналіз конкурентів

Важливою умовою просування статті є аналіз блогів конкурентів. Для цього необхідно ввести в пошуковому рядку певний запит по одній з ваших статей, після чого відобразиться 10 головних конкурентів. Перейдіть по посиланнях і проаналізуйте кожне з них, порівняйте зі своїм блогом. Подивіться, які ключові слова і яка їхня щільність в статтях того чи іншого сайту. Таким чином, ви зможете зрозуміти, що необхідно зробити (додати, змінити) на вашому блозі, щоб підвищити його ранжування в пошукових системах.

Візьміть за правило кожного разу, як тільки ви викладаєте нову статтю, робіть по ній аналіз сайтів-конкурентів. При аналізі також звертайте увагу на кількість слів, зображень, заголовків, аби потім таким же чином оптимізувати статтю на своєму блозі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *