Як провести перше заняття в новому навчальному році?

Як провести перше заняття в новому навчальному році?

Вже зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік і ми віримо, що навчання не буде дистанційним, всі учні повернуться до школи та швидко надолужать те, що залишилося незрозумілим під час карантину. В новому навчальному році вчителі застосовуватимуть як підсумкове, так і формувальне оцінювання, що дозволить швидко з’ясувати прогалини у знаннях та побудувати індивідуальну траєкторію навчання кожного учня чи учениці. Проте, не варто на першому занятті проводити діагностичні контрольні роботи, тести та давати інші складні завдання, натомість краще налаштувати учнів на новий навчальний рік. Звісно ж, дітям хочеться поділитися з усіма тим, як вони провели канікули, а також планами на наступний навчальний рік. То ж, сьогодні наш матеріал про те, як креативно провести перше заняття в новому навчальному році, аби учні налаштувалися на роботу та поділилися своїми планами на майбутнє.

  1. Опишіть навчальний рік сімома словами.

Запропонуйте учням описати навчальний рік, що минув, сімома словами. Це можуть бути як іменники, так і дієслова чи інші частини мови. Так ви зрозумієте, з якими насправді труднощами діти зіштовхнулися, працюючи дистанційно, які у них є переживання та побоювання.

  1. Запросіть до класу старшокласників.

Діти, старші за ваших учнів, допоможуть учням налаштуватися на навчання, розповісти про нові предмети, які вони вивчатимуть наступного навчального року, та отримати актуальні поради.

  1. Створіть збірку літніх історій.

Запропонуйте учням написати історію про літні пригоди, цікаві події, що сталися протягом канікул. Для цього можна роздати дітям аркуші із заголовками (наприклад, «Мої літні пригоди», «Надзвичайна літня пригода» тощо), дати час на їхнє заповнення, а вже потім ці аркуші з’єднати та перетворити на збірку історій.

  1. Створіть стіннівку

Створіть разом зі своїми учнями стіннівку, присвячену початку навчального року. Вона може містити: проілюстровані основні заходи, що відбувалися впродовж минулого року, поради для учнів молодших класів, творчі напрацювання учнів тощо.

  1. Створіть «капсулу часу».

«Капсулу часу» можна створити з порожньої пластикової пляшки або з коробки для взуття. На неї потрібно наклеїти етикетку, на якій зазначено рік створення капсули (також можна написати рік, коли капсулу потрібно відкрити). Усередину капсули учні складають папірці, де записують: свої вподобання на цей момент (улюблений колір, пісня, одяг і т. ін.); імена своїх друзів; цікаві випадки з життя, що трапилися цього року та інше. Також у капсулу діти можуть вкласти свої фотокартки, відбитки своїх долонь, квитки з відвідування різних заходів. Цікавий варіант – відкрити «капсулу часу» на випускному вечорі.

  1. Запропонуйте учням написати лист-подяку

Попросіть дітей написати листи-подяки тим людям, які, на їхню думку, зробили їхній минулий навчальний рік особливим та цікавим. Учні можуть надіслати листи поштою або вручити особисто. Обов’язково напишіть лист-подяку вашому класу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *