Як провести перший урок в 2018-2019 н.р.?

Як провести перший урок в 2018-2019 н.р.?

Щорічно міністерство пропонує вчителям варіанти тем для першого шкільного заняття. Такі теми не є обов’язковими та можуть коригуватись вчителем. Найважливіше, щоб початок нового навчального 2018-2019 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та заохотив до пізнання нового та цікавого.

Цього року для початкових класів пропонуються наступні теми:

 • «Діти об’єднують Україну»;
 • «Я люблю свою країну»;
 • «Добре тим, хто вміє дружити»;
 • «Краса людини — її доброта».

Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосується політики країни, важливих екологічних чи інтеграційних процесів, наприклад:

 • «Наші земляки — герої Революції Гідності»;
 • «Хочемо, щоб усі жили в мирі»;
 • «Розкажемо Європі про себе»;
 • «Українці серед інших європейських націй»;
 • «Добрототворення — наша мета»;
 • «Повага до європейських цінностей»;
 • «Історія нескорених».

 

Та вчителю важливо пам’ятати, що Перше вересня – це святкування Нового навчального року. Зазвичай, святкуючи новий рік, люди веселяться, загадують бажання, мріють, пригощаються смачненьким, дарують один одному подарунки, одним словом, свято, переповнене бажань, мрій і задоволення. То чому б не відсвяткувати перший день нового навчального року?

 Ідеї для учнів середньої та старшої школи

Для учнів середньої і старшої школи ми пропонуємо провести інтерактивну виставку-гру «Новий погляд на рідну школу» з презентацією кабінетів природознавства, майстерні для п’ятикласників; біології, географії для шестикласників; хімії, фізики для семикласників і т.д.

Інтерактивна виставка-гра – це поєднання інформаційної та ігрової діяльності, крім того формат не тільки відповідає пізнавальним потребам учасників, а й звертається до їхніх емоцій. Переважно всі діти відкриті до нових знань, особливо коли ці знання подано цікаво, привабливо та дотепно. Головне завдання зацікавити аудиторію шкільними предметами. Інтерактивна виставка-гра працює одночасно в кількох місцях (кабінетах). Учнів об’єднуємо в групи по 5-10 осіб для того, щоб всі брали участь і змогли висловити свою думку. Розташувати виставку-гру доречно у кабінеті фізики, хімії, географії, літератури, майстерні тощо, в залежності від можливостей школи. А далі дайте волю і не стримуйте креатив учителів-предметників.

У кабінеті хімії «Гаррі Потер» проводить дослід алхіміків і знаходить «філософський камінь», золотий пісок, вогненний порошок або приборкає «змію» з таблетки сухого спирту та кількох таблеток глюконату кальцію.

«Таємний агент» пише таємного зашифрованого листа і використовує неспалиму нитку або неспалимий платок, а ще краще неспалиму торбинку для монет.

«Добрий лікар» зовсім не боляче «розріже» вам руку або застосує «живу» і «мертву» воду.

У кабінеті фізики можна провести показ законів фізики «цікава наука». Це сприятиме мотивації до навчання і буде першим кроком до наукової грамотності, головне пам’ятати про безпеку.

Запропонуйте учням стати «повелителем води» або подаруйте кожному «особисту веселку». Детальніше на сайті: Наукові експерименти для дітей. Фізика.

Якщо у друзях вашої школи є птахофабрика то для вас не буде проблемою «Прогулянка яйцями». Два десятки яєць в лотках і чудова розвага готова. Вчені стверджують: якщо правильно поставити ногу, розподіливши рівномірно вагу, можна прогулятися по них босоніж. В цілях гігієни покладіть на яйця тонку дошку або металеву пластину. Деталі та інші цікаві досліди на дитячому порталі «Пустунчик».

У кабінеті біології (природознавства) можна власноруч виготовити еко-сувенір «Трав’яничка» на пам’ять про свято Першого дзвоника. Для цього потрібно взяти шкарпетки, ґудзики, голку і нитку, ножиці, ґрунт, насіння.

Можна об’єднатися в команди і провести змагання: хто знає більше віршів або пісень, в яких згадуються рослини. («Ходить гарбуз по городу», «Ой у лузі червона калина», «Вітер з гаєм розмовляє», «По діброві вітер виє» і т.д.)

Як варіант, можна підготувати «Мікровиступи з макрозмістом». Це хитромудрі завдання з несподіваними рішеннями. Надіюсь у кожного вчителя-професіонала такі є і допоможе вам наукова бібліотека і всесвітня мережа Інтернет.

У кабінеті географії запропонуйте учням скласти валізу в подорож Карпатськими горами, або в місто музеїв Переяслав-Хмельницький, або на море в Одесу та ін. З такої інтерактивної гри зрозуміємо: чи готові діти до самостійного прийняття зваженого рішення. Що виберуть планшет, ноутбук, стильний одяг і модне взуття чи телефон, зручне взуття і рюкзак.

Для учнів 9 класу можна ускладнити завдання, обмеживши вагу валізи, проговоривши в умовах гри що на борт літака не можна більше 20 кг багажу і обмеживши бюджет поїздки.

У майстерні організуйте виставку кращих виробів школярів. У кабінеті праці можна виготовити мотанку-травницю як оберіг доброго здоров’я для всієї родини або оберіг на відмінне навчання і забрати до дому, щоб зберігати цілий рік.

У кабінеті літератури заздалегідь готується «Тема для поеми» і вчитель пропонує учням підібрати рими до заданих слів, а потім разом вони складають вірш (поему, оду, …).

При написанні статті використані матеріали з джерела https://erudyt.net/vixovni-zaxodi/konspekti-do-1-veresnya/tema-pershoho-uroku-v-novomu-2018-2019-n-r.html

Джерело зображення запису – https://www.freepik.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *