Як школі підготуватися до нового навчального року?

Як школі підготуватися до нового навчального року?

Новий навчальний рік – один з найбільш непередбачуваних, адже ніхто достеменно не знає, яким буде навчання – очним, дистанційним чи змішаним, і саме тому, попри невизначеність та період відпусток, слід розпочати підготовку до нового навчального року. То ж, що потрібно врахувати?

  1. Навчальний простір.

МОЗ та МОН рекомендують запровадити заняття на свіжому повітрі, а тому вже зараз потрібно замовити (знайти, пофарбувати, виготовити) лави для занять на подвір’ї, спланувати зони для таких занять для окремих класів, а також підготувати плани-конспекти уроків, проєктів, міні-екскурсій та інших занять за межами класу.

З метою забезпечення безпечних умов навчання варто відійти від кабінетної системи навчання та організувати навчання учнів в окремих приміщеннях (виключення – уроки фізкультури, інформатики тощо), бажано також відкрити окремі входи до школи для різних вікових груп (початкова школа, середня та старша).

Для створення оптимальних умов бажано забезпечити навчальні кабінети необхідною комп’ютерною технікою та швидкісним Інтернетом.

Оскільки учні не повинні контактувати з великою кількістю дітей, слід продумати графік харчування в їдальнях, передбачивши варіант відвідування їдальні лише окремих вікових груп (решта харчуватимуться обідами, принесеними з дому, або ж їжу приноситимуть з їдальні просто до класу чи окремих зон на подвір’ї школи чи в її приміщенні).

  1. Методика навчання.

Оскільки ніхто не знає, яким буде навчання в кожній окремій школі (регіони будуть поділені на чотири зони залежно від рівня захворюваності і в кожній зоні буде організовано або традиційне навчання, або дистанційне, або змішане), варто підготуватися до всіх можливих варіантів. Для цього слід на рівні закладу освіти вирішити, як організовуватиметься дистанційне чи змішане навчання: які платформи та засоби навчання використовуватимуться. В разі потреби вже зараз слід підготувати плани онлайнових уроків, створити добірку готових відео, тестів чи інтерактивних вправ, спроектувати сайт чи блог для організації зворотного зв’язку з учнями та їхніми батьками, врахувавши здобутки та помилки онлайнового навчання під час карантину навесні.

Не менш важливим є створення розкладу, що передбачатиме роботу у дві зміни.

  1. Підготовка педагогів.

Для багатьох вчителів весна стала складним періодом  випробувань та стресів, а тому підготувати їх до можливих сценаріїв початку навчального року варто вже зараз. Для тих, кому важко організувати та проводити заняття дистанційно чи за змішаною формою, слід організувати додаткове навчання: або тренінги в невеликих групах (до 10 осіб), або ж на дистанційних курсах (для цих вчителів доцільним буде не лише навчання технологіям, стануть в нагоді психологічні тренінги, заняття з профілактики вигорання тощо).

  1. Додаткове обладнання та витратні матеріали.
  • Безконтактні термометри, журнали для фіксації температури.
  • Санітайзери.
  • Мило, паперові рушники.
  • Кольорове маркування (наліпки) для позначення зон для розмежування потоків школярів різних вікових груп.
  • Додаткові чашки, чайники та інший посуд для організації харчування за межами їдальні…

А як готується ваш заклад освіти до нового навчального року?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *