Як швидко створити відеоскрайбінг?

Як швидко створити відеоскрайбінг?

Дистанційний курс “Як намалювати розповідь, або основи відеоскрайбінгу”

Скрайбінг допомагає вчителю перетворити складний матеріал на зрозумілий та доступний, а це може стати неабиякою допомогою при дистанційному навчанні, коли немає можливості працювати з учнями безпосередньо в класі. Ми вже розповідали, як створити комп’ютерний скрайбінг, то ж сьогодні мова йтиме про етапи створення ком’ютерного скрайбінгу, дотримання яких зекономить час на його розробці.

Швидко створити відеоскрайбінг можна, якщо дотримуватися таких етапів:

  • Складання плану скрайбінгу — визначити основні моменти, які необхідно висвітлити. Для цього дайте собі відповіді на питання «Що важливо? Це цікаво? Це можна намалювати?».
  • Аналіз — проаналізувати основні ідеї та візуальні образи відеоскрайбінгу, що повинні бути простими та зрозумілими абсолютно всім. На цьому етапі можна просто написати на аркуші список образів, які можна використати в цьому скрайбінгу. Структуруйте матеріал, уникаючи довгих речень. На цьому етапі варто визначити необхідний час для висвітлення своєї ідеї. Хронометраж скрайбінгу повинен бути дотриманий для того, щоб розглянути всі ідеї під час свого виступу. Незважаючи на бездоганний графічний образ презентації, аудиторія не повинна бути перевантажена тривалістю скрайбінгу (оптимально – 5-7 хвилин). Результатом цього етапу стане сценарій скрайбінгу.
  • Візуалізація — використання різних малюнків, аудіо та відеоряду в конкретному програмному середовищі (чи онлайновому сервісі). На цьому етапі може знадобитись запис власного голосу або ж добір звукових файлів (музика, звуки природи тощо), які супроводжуватимуть показ.
  • Збереження відео та (або) розміщення його на Інтернетресурсах (YouTube, соціальні мережі, власний блог чи сайт тощо).

Важливо: не використовуйте складні растрові зображення – вони не сприймаються гармонійно і не будуть “промальовуватись” жодною зі спеціальних програм. Натомість надайте перевагу простим векторним зображенням – образам, які будуть доносити ключові ідеї скрайбінгу (нариклад, зображення рукостискання позначає співпрацю, лампочка – ідея тощо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *