Як вчителю захиститися від Сovid-19

Як вчителю захиститися від Сovid-19

Навчальний рік 2020-2021 вже стартував, і ті заклади, які знаходяться не в червоній зоні, провели перші дзвоники та розпочали навчання відповідно до рекомендацій МОЗ та МОН, створивши умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень, забезпечивши заклади засобами дезінфекції та індивідуального захисту тощо. Та, попри ці всі заходи, вчителі (а особливо ті, хто знаходиться в групі ризику)  дуже побоюються щодо власного здоров’я. То ж, як захиститися вчителю від Сovid-19 та як діяти в разі появи симптомів захворювання?

 • Регулярне провітрюйте клас незалежно від погодних умов (10 хвилин після кожного уроку).
 • В разі необхідності тісного контакту з учнями (наприклад, в початковій школі) – носіть респіратор з рівнем захисту не менше FPP2 (про засоби захисту – за посиланням) або ж захисний екран для обличчя.
 • Якщо дозволяють умови, встановіть прозорий захисний екран між вчителем та учнями, який захистить педагога та дітей від зараження.
 • Заходьте та пересувайтеся по закладу освіти в масці (маску слід змінювати, щойно вона стала вологою, а ще маску слід змінювати щочотири години).
 • Мийте руки водою з милом після кожного уроку. Якщо немає доступу до води – використовувати антисептик.
 • Мінімізуйте контакт з учнями – впроваджуйте змішане навчання (перевернутий клас), використовуйте ІКТ для навчання та оцінювання учнів, а також спілкування з батьками, а в разі потрапляння населеного пункту до червоної зони – переходьте на дистанційне навчання.

Якщо відчуваєте симптоми захворювання:

 1. Залишайтеся вдома.
 2. Подзвоніть своєму сімейному лікарю.
 3. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.
 4. Виконуйте інструкції свого лікаря.
 5. У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте «швидку» за номером 103.

 Корисні ресурси:

Пам’ятайте, що будь-який тиск на вчителя чи примусова «відпустка за власний рахунок» є незаконними. У таких випадках потрібно звертатися до освітнього омбудсмена. Контакти Служби освітнього омбудсмена: info@eo.gov.ua або за посиланням zvernennya.eo.gov.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *