Як записати власний відеоурок

Як записати власний відеоурок

Дистанційний курс “Як організувати дистанційне навчання”

З переходом на дистанційне навчання або ж на навчання з використанням технологій дистанційного навчання у вчителів з’явилася проблема розробки та запису власних відеоуроків, які б якнайкраще підходили для їхніх учнів. Записувати, чи ні – ваш вибір, проте знайте, що учні звикають до вашого стилю викладання та голосу, а ще ви дуже добре знаєте навчальні потреби ваших учнів, і тому авторські відеоматеріали дозволять найбільш продуктивно їх навчити. Записані відеоуроки можна використовувати багато разів – при узагальненні матеріалу, для навчання в разі раптового запровадження карантину, задля продовження навчання в разі хвороби учня, впровадженні змішаного навчання тощо. То ж, як швидко створити авторське навчальне відео та якими інструментами краще користуватись?

  • Найпростіший спосіб – перетворити на відео власні озвучені презентації до уроків, створених в програмі Microsoft PowerPoint. Офіційну інструкцію можна переглянути за посиланням, відеоінструкція за посиланням.
  • Записати екран комп’ютера з допомогою програми FastStone Capture (https://www.faststone.org)— потужного, легкого, але повнофункціонального інструменту для захвату екрану. Він дозволяє легко фіксувати та коментувати будь-що на екрані, включаючи вікна, об’єкти, меню, повний екран, прямокутні / вільні / фіксовані області, а також прокручування вікон / веб-сторінок. Він також дозволяє записувати всі дії на екрані, включаючи зміни, мовлення з мікрофона, рухи миші та клацання. Відеоінструкція за посиланням.
  • Записати екран з допомогою Camtasia Studio (https://www.techsmith.com/video-editor.html) — програмного забезпечення для захоплення відео з екрану. Користувач може визначити область екрана чи вікна, котре має бути захопленим, а також встановити параметри запису перед його початком. Camtasia Studio також дозволяє користувачеві записувати звук з мікрофону або динаміків, а також розмістити на екрані відеоматеріали з веб-камери.
  • Записати навчальне відео за допомогою безкоштовного онлайнового редактора Loom (https://www.loom.com/), який є простим веб-інструментом для створення швидких відеоуроків, якими можна поділитися зі своїми учнями чи колегами. Він дуже простий у використанні, а головне – він інтегрований з кількома сервісами, включаючи Gmail, Google Docs, Dropbox, Trello, Asana та багато інших. Є можливість запису екрану, або відео з веб-камери, або ж й того, й іншого. Інструкція по використанню сервісу – за посиланням.

Отже, ми розглянули найбільш прості способи запису відеоуроків, і, звісно ж, перерахованими сервісами обмежуватися не варто. То ж, підписуйтеся на наш блог, а ми в наступних випусках будемо вас знайомити з альтернативними інструментами створення навчального відео!

One thought on “Як записати власний відеоурок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *