Змішане навчання: як запровадити

Змішане навчання: як запровадити

Змішане навчання (blended learning) – концепція, яка поєднує індивідуальне навчання онлайн та заняття в групах з вчителем на уроці. При змішаному навчання учені засвоюють частину матеріалу онлайн, частково самостійно керуючи своїм часом, місцем, шляхом і темпом навчання, а іншу частину матеріалу вивчають у шкільному класі. Водночас, усі активності впродовж вивчення того чи іншого предмету логічно пов’язані між собою і, як результат, учені отримують цілісний навчальний досвід. Як організувати змішане навчання в школі в умовах класно-урочної системи?

1. Зміна робочих зон

Для ефективної реалізації цієї моделі необхідно перебудовувати простір класу – виділити і оформити робочі зони. Одна із зон – зона роботи онлайн. Інші зони – на розсуд вчителя, наприклад, зона групової роботи, зона роботи з учителем і т. д. Учні об’єднуються в групи і по колу переходять із зони в зону через певні проміжки часу.

2. Зміна класів (лабораторій)

Якщо в школі немає можливості організувати онлайн-зони в класах (наприклад, не вистачає техніки, місця), то роль цієї зони грає комп’ютерний клас. Вчителі проводять заняття в ньому, попередньо домовившись з адміністрацією та вчителем інформатики. Ця модель підходить для тих шкіл, де небагато учнів, або мало комп’ютерних класів, або ж не перевантажений комп’ютерний клас.

3. Індивідуальний план

Ця модель може бути реалізована як на рівні школи, так і на рівні класу. Кожен учень отримує індивідуальний план, розроблений учителем або комп’ютерною програмою. Онлайн-навчання активно використовується для теоретичної підготовки, роботи з різними тренажерами і т.д.

4. Перевернутий клас

Ця модель перевертає традиційне розуміння класної і домашньої робіт. Вдома учні працюють в онлайн для відпрацювання теоретичного матеріалу: дивляться відеолекції, читають статті і т.п., а в класі проводяться групові заняття, практичні роботи, розв’язуються складні завдання тощо.

Переваги змішаного навчання:

  • Надає більшу свободу учню. Де і коли скористатися онлайн-сервісом — особистий вибір кожного. Хоч тричі на день по 10 хвилин, хоч 30 хвилин за один раз.
  • Виховує самостійність та відповідальність учня.
  • Розвиває відчуття впевненості у собі через попередню підготовку.
  • Скорочує час на перевірку домашніх вправ, тож з’являється більше часу для групових та парних комунікативних завдань, де вчитель лише виконує роль фасилітатора.
  • Підвищує емоційний інтелект за допомогою постійної взаємодії учнів у групах, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу.
  • Персоналізує процес навчання через залучення сучасних технологій.
  • Підвищує особисту мотивацію за допомогою комунікативної діяльності в групах.

Background photo created by creativeart – www.freepik.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *