Чого можна навчитись завдяки дистанційному навчанню

Чого можна навчитись завдяки дистанційному навчанню

Дистанційний курс “Як організувати дистанційне навчання”

Дистанційне навчання – це не лише цінні знання з певної предметної галузі, це ще й можливість розвинути в себе чи учнів надзвичайно важливі сьогодні soft skills, або м’які навички, які допомагають усім нам у звичайному житті. Їх інколи називають соціальними навичками: вміння переконувати, знаходити підхід до людей, лідирувати, міжособистісне спілкування, ведення переговорних процесів, робота в команді, особистісний розвиток, управління часом, ерудованість, креативність і т.п. То ж, як дистанційне навчання сприяє формуванню та розвитку м’яких навичок?

Уміння вчитися. При дистанційному навчанні немає поруч вчителя чи викладача, який би говорив про те, що, коли й як потрібно робити, а тому людина, яка навчається дистанційно, поступово стає більш дисциплінованою та вчиться самостійно організовувати власне навчання, багато матеріалу доводиться опановувати самостійно, а тому в неї формується уміння вчитися.

Тайм менеджмент. Не завжди під час дистанційного навчання є чіткий фіксований час занять, проте відкрито доступ до певної порції матеріалів та завдань. Такий режим вчить учнів та студентів керувати своїм часом. Їм треба самостійно визначати, коли працювати та планувати свою роботу, щоб встигнути здати практичні завдання до завершення певного часового проміжку.

Чіткий виклад думок. Якщо вживу з вчителем чи викладачем можна досить довго говорити, дискутувати, при дистанційному навчанні це неможливо, а тому учні чи студенти вимушені вчитися чітко формулювати свої думки, ставити запитання та пояснювати труднощі, з якими вони зіштовхнулися.

Менторство. Вчителі додають учнів у чати, де вони можуть спілкуватися між собою, з вчителями та задавати питання. І часто учні починають допомагати один одному з завданнями без участі самого вчителя! Так вони краще засвоюють матеріал, розвивають командну роботу та «прокачуть» навички наставництва.

Перехід більшості сфер життя в онлайн – це виклик майбутнього, проте для освіти це справжнє випробування, яке може допомогти всім стати ще кращими!

Залишити відповідь