Де брати ідеї STEM-проєктів?

Де брати ідеї STEM-проєктів?

Дистанційний курс «Як спланувати STEM-проєкт»

STEM-навчання – надзвичайно перспективний напрям сучасної освіти, оскільки в майбутньому кількість STEM-професій значно зростатиме, а залучення населення до STEM-професій приноситиме економіці держав суттєвий приріст ВВП.

Серед усіх шляхів ефективного впровадження STEM в школах та позашкільних закладах освіти найбільш оптимальним є реалізація STEM-проєктів, проте не завжди вчителі можуть згенерувати цікаві ідеї для досліджень, а, отже, залучити дітей до повноцінного STEM-навчання. Де брати ідеї STEM-проєктів, здатних зацікавити учнів, вмотивувати їх до навчання та закохати в природничі науки? Ось наш список:

  • Книга «Посібник для вчителя. STEM-проекти для початкової школи» (https://www.yakaboo.ua/ua/posibnik-dlja-vchitelja-stem-proekti-dlja-pochatkovoi-shkoli.html). У посібнику представлено досвід впровадження STEM-освіти у початковій школі. Докладно розглянуто теоретичні аспекти і подано найрізноманітніший практичний матеріал: STEM-уроки, STEM-проекти, STEM-квести, наукові STEM-ігри і вікторини для школярів 1–4 класів.
  • WEBSTEM-школа (http://yakistosviti.com.ua/uk/web-stem-shkola-2021) – відкритий захід для педагогів, який проводиться регулярно протягом чотирьох останніх років. Спікери представляють свій досвід з впровадження STEM-освіти: уроки, проєкти, наукові дослідження.
  • Віртуальний STEM-центр Малої академії наук України (https://stemua.science/) – центр реальних і віртуальних навчальних досліджень, спрямований на підтримку та розвиток STEM-освіти в Україні.
  • Відділ STEM-освіти ІМЗО (https://www.facebook.com/groups/805895179541236) – спільнота в мережі Фейсбук, чисельність якої становить більше 12 тисяч учасників. Кожен учасник публікує інформацію про проведені STEM-заходи (уроки, проєкти, конкурси тощо) в своєму закладі освіти. Більше ідей можна знайти за хештегами #інженернийтиждень та #томущоцікаво.
  • Кращий гендерночутливий урок онлайн (https://stem-lesson.info/) – сайт конкурсу STEM-уроків, де можна ознайомитися з роботами переможців конкурсу минулих років. Кожен урок являє собою міні-проєкт, реалізований з учнями різних вікових категорій.
  • STEM-проєкти (http://kolosok.org.ua/stem_proekty/) – опис деяких STEM-проєктів від видання «Колосок».
  • Steamexperiments (http://steamexperiments.com/ ) – Інтернет-ресурс для педагогів, які хочуть впроваджувати STEM та шукають нові ідеї проєктів.
  • Scientix (http://www.scientix.eu/) – онлайн-платформа, що містить дидактичні матеріали для вчителів природничо-математичних дисциплін, а також інформує європейську освітянську спільноту про інноваційні освітні конкурси — Європейський тиждень STEM (STEM Discovery Week) і STEM Ahead Competition.
  • Teacherstryscience (http://www.teacherstryscience.org/) – сайт, який містить матеріали для проведення STEM-проєктів (плани уроків), стратегії навчання і ресурси, які покликані викликати інтерес учнів до наукових досліджень.

А звідки ви берете ідеї STEM-проєктів?

Залишити відповідь