Ідеї використання мережі Facebook для навчання

Ідеї використання мережі Facebook для навчання

Сьогодні практично в кожного є смартфон, планшет або ноутбук, а мобільний Інтернет стає все доступнішим, а тому користувачів Інтернету стає дедалі більше. Дослідження засвідчили, що близько 90% користувачів Інтернету регулярно використовують соціальні мережі для спілкування, обміну фотографіями та новою інформацією. Українські вчителі – не виняток, адже ці ресурси можуть стати потужним інструментом як для навчання, так і для професійного розвитку. То ж яким чином сучасний вчитель може використовувати соціальну мережу Facebook?

За даними статистики, чисельність користувачів мережі Facebook стрімко зростає, а закордонний досвід використання педагогами соціальних мереж вказує на ефективність використання цієї мережі, що пов’язане з рядом її переваг:

 • збереження постів без натискання кнопки «Подобається»;
 • підписка на оновлення користувача без додавання в друзі (кнопка «Стежити»);
 • вибір налаштувань конфіденційності для кожної публікації («Публічно», «Друзі», «Тільки я»);
 • можливість включення повідомлень до публікацій і відстеження нових коментарів;
 • наявність системи рекомендацій: якщо ви натискаєте «Подобається» на сторінках з певної тематики, фейсбук рекомендує вам багато схожих і цікавих матеріалів, і ці сторінки є релевантними;
 • можливість налаштування стрічки новин, завдяки чому на першому плані саме те, що важливе для вас та вам подобається;
 • надсилання файлів іншим користувачам;
 • авторизація на англомовних (і не тільки!) сайтах без реєстрації і з використанням акаунту Facebook та багато інших.

Для сучасного педагога корисними в цій соціальній мережі можуть стати такі функції, як створення реклами, сторінок, груп та подій; обговорення публікацій, фото чи відео; організація опитувань та голосувань; спілкування в режимі реального часу; додавання декількох контактів до чату; організація відеозв’язку; можливість групової діяльності тощо.

Соціальну мережу Facebook можна використовувати для:

 • групового навчання (для роботи в навчальних міні-групах);
 • персонального навчання (для самоосвіти);
 • випадкового навчання (можливість пізнавати щось нове несвідомо);
 • внутрішньошкільного навчання (використання з метою інформування щодо функціонування навчального закладу та заходів, пов’язаних з цим).

Соціальну мережу також доцільно використовувати для проведення позакласної роботи і для спілкування між учасниками олімпіад, змагань, літніх шкіл, семінарів, таборів, гуртків та ін., що дозволяє не тільки створити позитивний емоційний клімат заходів, а і підвищити їхню якість проведення.

Ідеї використання соціальної мережі Facebook:

 1. Література: створення профілю (або групи) головного герою твору та додавання потрібних зображень, посилань, обговорень, які відповідають характеру цього герою (наприклад, група Ліна Костенко. Вірші).
 2. Відстеження подій в житті відомих людей, які пов’язані з вивченням певної теми (наприклад, сторінки письменників Оксани Забужко чи Олександра Жовни).
 3. Вивчення географії (публікація інформації про географічні об’єкти, їхні фотознімки та рельєф з посиланням на інтерактивні карти тощо). Прикладом є відкрита група Цікава географія.
 4. Спілкування з однолітками з інших міст чи країн (в тому числі й у процесі виконання дослідницьких завдань).
 5. Проведення швидких опитувань з будь-якої теми (в рамках навчальних чи наукових досліджень), вивчення суспільної думки тощо.
 6. Розміщення фотоальбомів зі світлинами з подорожей, шкільних заходів, олімпіад, конкурсів тощо.
 7. Використання хештегів для відслідковування дописів та обговорень з тематики, що вивчається. Наприклад, хештег #коллайдер або #collider допоможе переглянути сторінки та дописи, в яких зустрічається цей термін.
 8. Швидке спілкування з батьками стосовно навчання учнів, повідомлення новин тощо.
 9. Організація інтерактивних конкурсів для школярів (наприклад, конкурс Весела наука) та багато інших.

 

Успішна професійна реалізація сучасного вчителя неможлива без його участі в різних конкурсах, форумах, конференціях, спілкування в професійних спільнотах, про які він може швидше дізнатися саме з мережі Facebook:

Отже, сучасний вчитель може ефективно використовувати соціальну мережу Facebook як для більш ефективного та цікавого навчання учнів, так і для свого розвитку та професійного вдосконалення.

А як використовуєте соціальні мережі ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *