Найнеобхідніші інструменти для дистанційного навчання

Найнеобхідніші інструменти для дистанційного навчання

Сьогодні більшість шкіл перейшли на дистанційне навчання, й попри те, що дистанційна та змішана форма навчання практикується вже не перший рік, педагоги знаходяться в постійному пошуку інструментів, які дозволять організувати продуктивну взаємодію з усіма учасниками освітнього процесу. Крім того, з кожним днем з’являється все більше веб-платформ та застосунків, які є ефективними для дистанційного навчання. То ж, пропонуємо вашій увазі список найнеобхідніших інструментів, які дозволять організувати якісне дистанційне чи змішане навчання.

Відеозустрічі

Zoom (https://zoom.us/) одна з найпопулярніших платформ, де можна проводити заняття, конференції, зустрічі. Серед можливостей і переваг Zoom – кімнати для очікування (ви самостійно запускаєте учнів на зустріч), приватні чати (під час зустрічі можна окремо сконтактувати з будь-яким учасником зустрічі), можливість об’єднувати учнів у групи, створення кімнат для роботи в них тощо.

Google Meet (https://meet.google.com/) легко інтегрується з іншими продуктами Google (наприклад, Google Classroom), що робить її незамінною для дистанційного навчання. Щоб почати користуватися Google Meet, не потрібно встановлювати якісь програми – ви можете починати зустріч з будь-якого браузера. Є можливість також запускати відеозустріч на вкладці з Google-презентації чи документу, над яким синхронно працюють учні під час уроку. Також є мобільний додаток, за допомогою якого зможете проводити зустрічі за допомогою мобільних пристроїв.

Створення презентацій

Canva

Для створення слайдів сьогодні існує безліч інструментів з різними можливостями. Звісно, зміст того, що вчитель хоче донести до учнів, залишається на першому місці. Але педагог може обирати, чи ця розповідь буде супроводжуватися презентаціями у стилі PowerPoint, чи динамічними картинками у стилі Prezi. Одним із інструментів для створення презентацій і не лише їх є сервіс Canva (https://www.canva.com/). Canva дозволяє створювати не лише презентації, але й буклети, відео, схеми, інфографіку, таблиці, листівки, плакати та багато іншого. Перевагою цього інструменту є те, що вчителі, які реєструються на сайті і використовують Canva для навчання, мають безкоштовну ліцензію до всіх можливостей і шаблонів. Неабиякою перевагою є також українська мова інтерфейсу та можливість встановити мобільний додаток та в ньому працювати.

Онлайнові дошки

Google Jamboard

Найпростіший у користуванні сервіс – продукт Google, який, звісно, легко співпрацює з іншими інструментами Google, – Jamboard (https://jamboard.google.com/). Дошка, в якій учні можуть працювати групами, спільно, вивчати просту інформацію без складної візуалізації. Цей сервіс дуже простий і зрозумілий, а також безкоштовний. Першочергово створений для спільної роботи та мозкового штурму.

Інтерактивні вправи, ігри та презентації

Kahoot!

Нікого вже не здивуєш розповіддю про платформу Kahoot! (https://create.kahoot.it/). За її допомогою можна створювати вікторини, тести, освітні ігри. Є також мобільний додаток, і студенти можуть грати в гру у смартфоні. Крім вікторин, можна готувати просто картки, відповіді до яких є відкритими, і студент не обирає A, B чи C, але вже продумує і розписує відповідь самостійно. Серед переваг цього інструменту є те, що він постійно оновлюється, має українську мову інтерфейсу, маркетплейс для вчителів, на якому вони можуть продавати свої розробки, бібліотеку безкоштовних матеріалів від колег та багато іншого. Навчитися створювати такі ігри та тести можна на нашому дистанційному курсі.

Wordwall

Wordwall можна використовувати для створення інтерактивних вправ і матеріалів для роздруку. Більшість наших шаблонів доступні в інтерактивному вигляді, а також у версії для роздруку.

Інтерактивні вправи можна відтворювати на будь-якому веб-пристрої, наприклад, комп’ютері, планшеті, телефоні чи інтерактивній дошці. Учні та учениці можуть відтворювати їх самостійно, або це може робити вчитель чи вчителька в той час як учні та учениці виконують вправу по черзі біля дошки. Навчитися створювати такі вправи можна на нашому дистанційному курсі.

Flipgrid

Платформа Flipgrid (https://info.flipgrid.com/) дозволяє учням та вчителям записувати відеовідповіді від 15 до 90 секунд. Ви створюєте окрему сторінку в сервісі, присвячену якомусь курсу, прописуєте, на яке питання треба записати відповідь, чому має бути присвячений виступ тощо, а потім надсилаєте код учням, з яким вони можуть потрапити на сторінку курсу. Вчитель контролює, хто може долучитися до сторінки курсу/групи – будь-хто за лінком, через e-mail, або e-mail, які вчитель сам додасть до сторінки, надавши доступ. Flipgrid також інтегрується з Google Classroom.

Wooclap

Альтернатива для створення інтерактивних вправ – платформа Wooclap (https://www.wooclap.com/). На вибір дається чимало форматів, в яких можна робити вправи – наприклад, віднайти щось на картинці (приміром, підкреслити приклад клікбейту в новинній стрічці, показати, де знаходиться лід у тексті тощо). Можна зробити хмаринку слів (хто як розуміє той чи інший термін), можна провести опитування на будь-яку тему, дати відповісти на відкрите запитання, створити квіз, попросити розкласти якісь елементи за пріоритетністю, і т.д.

Mentimeter

Ще один помічник на шляху до інтерактивного заняття – Mentimeter (https://www.mentimeter.com/). Він допомагає досить швидко проводити опитування в групі та ділитися його результатами з іншими. Крім того, Mentimeter використовують і для створення інтерактивних презентацій, в які одразу можна «вмонтовувати» інтерактив, створений за допомогою цієї платформи. Щоб відповісти на запитання, виконати вправу, студентам потрібно тільки ввести код на сайті menti.com.

Частково використано матеріали з джерела