Топ-п’ять онлайнових сховищ для зберігання е-портфоліо вчителя

Топ-п’ять онлайнових сховищ для зберігання е-портфоліо вчителя

Згідно з новим положенням про сертифікацію педагогічних працівників, педагог має зафіксувати свою педагогічну майстерність з формування ключових компетентностей і наскрізних умінь учнів у створеному ним е-портфоліо.

Як вказано в документі, електронне портфоліо обов’язково має містити відеозапис проведеного ним навчального заняття чи фрагментів навчальних занять загальним обсягом від 15 до 30 хвилин, погодження від батьків учнів щодо відеозапису навчального заняття (навчальних занять) чи його (їх) фрагментів, опис проведеного ним навчального заняття (фрагментів навчальних занять), а також самооцінювання своєї педагогічної діяльності.

Яке онлайнове сховище обрати для розміщення е-портфоліо? Пропонуємо п’ять найбільш популярних ресурсів, які допоможуть не лише розмістити матеріали для сертифікації, але й отримати доступ до файлів з усіх своїх пристроїв (комп’ютер, телефон, планшет тощо), створити резервні копії файлів, синхронізувати дані з усіх пристроїв, організувати спільну роботу кількох користувачів (учнів, колег, батьків та інших).

Google Drive – хмарне сховище даних від компанії Google. Сервіс з’явився давно і на даний момент пропонує користувачам 15 безкоштовних гігабайт вільного місця для зберігання файлів. Крім безкоштовного вільного місця користувачам доступні тарифні плани (як варіант – можна створити декілька облікових записів).

Dropbox  cховище, яке дозволяє користувачам зберігати свою інформацію на серверах в хмарі і ділитись нею з іншими в Інтернеті. Принцип роботи побудований на синхронізації даних. Сервіс надає 2 ГБ місця безкоштовно, але його можна розширити до 16 ГБ, прив’язавши акаунти соціальних мереж і запропонувавши посилання декільком друзям. 1 ТБ обійдеться $8,25 в місяць для індивідуального використання, та $12,5 на місяць – для бізнесу.

Onedrive від Microsoft – сховище, інтегроване з Office 365, завдяки чому користувач може створювати, редагувати, зберігати файли Excel, OneNote, PowerPoint і Word. Користувачеві надається 5 Гб безкоштовно; 50 Гб обійдеться в 66,99 грн. на місяць; Office 365 персональний:1 TB для 1 користувача – 1 899 ₴ на рік, існують й інші тарифи.

MEGA – одне з найзручніших сховищ, до того ж з акцентом на конфіденційності. Користувачі можуть передавати один одному файли в зашифрованому вигляді. Вартість: 50 ГБ безкоштовно, 200 ГБ за €4,99 на місяць.

eDisk від ukr.net – одне з найпростіших українських хмарних сховищ, яке надає користувачу 4 ГБ дискового простору. Особливістю є те, що тут немає можливості розширити дисковий простір

Звісно, розмістити е-портфоліо можна не лише на онлайнових сховищах даних – для цього відмінно підійдуть власні сайти та блоги вчителя, а навчитися цьому можна на наших дистанційних курсах “Створення персонального сайту-портфоліо педагога” та “Як створити свій блог, якщо ви – філолог?”.

 

 

 

Залишити відповідь