Підтримка дошкільнят в період війни

Підтримка дошкільнят в період війни

Робота з дітьми дошкільного віку в період війни – одна з найскладніших. Команда МОН створила та регулярно додає нові матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», що містять рекомендації щодо спілкування з дітьми дошкільного віку.

Сьогодні рубрика має такі напрями:

Педагогів закликають допомагати батькам здійснювати виховні впливи, якщо садок працює дистанційно або на даний час зовсім не має можливості відновити освітній процес. Варто також пояснювати батькам для чого та чи інша гра або вправа, коли її варто / слід проводити, а також записувати короткі відео чи аудіо коментарі, відео-листівки для дітей у батьківські чати.

Батькам рекомендують підтримувати вихователів, довіряти їм, бути чуйними, толерантними, виявляти взаємоповагу. На скільки це можливо, дбати про режим дня дитини, про доступ до їжі та води, але не забувати про розвиток і освіту. Потрібно знаходити час і місце розповісти/прочитати казку, історію, оповідання; вчити вірші напам’ять; переглядати разом мультфільми; опрацьовувати разом матеріали різноманітних освітніх платформ (багато з них відкрили доступ до своїх матеріалів на безкоштовній основі); надавати значення дитячим справам; розмовляти зі своєю дитиною; грати разом. Все це допомагає дитини відчувати себе у безпеці. Звертатися за консультацією, підказкою, порадою до вихователів вашої дитини, до методиста, психолога та всіх фахівців дитячого садка, який відвідує дитина.

Детальніше – за посиланням.