Сім сучасних цифрових інструментів для вчителів, які варто опанувати вже цього літа!

Сім сучасних цифрових інструментів для вчителів, які варто опанувати вже цього літа!

Літо – чудовий час, коли варто не лише відпочивати та набиратися сил на новий навчальний рік, але й присвятити його навчанню та саморозвитку. Якщо ви готові знайти кілька годин на тиждень, аби навчитися новим технологіям, складіть власний план дій на літо, користуючись нашими порадами!

 Інструменти для створення власного сайту чи блогу

Якщо ви й досі не маєте власного сайту чи блогу, саме влітку варто розпочати цю роботу. Веб-ресурс учителя дозволяє презентувати свою роботу, заявити про себе як про фахівця високого класу, отримати зворотній зв’язок з колегами, батьками учнів, фахівцями з різних галузей, впроваджувати елементи дистанційного навчання та багато чого іншого.

Корисні лінки:

План дій на літо:

 • Зареєструватися на одному із ресурсів для створення сайтів та створити власний сайт-портфоліо. Це не повинен бути сайт на кільканадцять сторінок з купою інформації. Достатньо інформації про вас як про досвідченого фахівця, фото, напрямів діяльності та сторінки обговорення важливих питань. Пізніше ви зможете доповнити його потрібною інформацією.
 • Якщо самотужки створити сайт складно, зареєструватися на дистанційний курс «Персональний бренд вчителя: створення та просування» або «Створення персонального сайту-портфоліо» та створити свій сайт, користуючись підтримкою тьютора.
 • Зв’язати публікації сайту з профілями в соціальних мережах, аби можна було обговорювати цікаві питання з колегами.

 YouTube – популярний відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів. Користувачі можуть додавати, продивлятись і коментувати ті чи інші відеозаписи. Можливість додавати субтитри та робити відеопримітки дозволяє без перешкод переглядати відео іноземною мовою, що разом з можливістю ведення прямих трансляцій робить його незамінним у навчанні.

Корисні лінки:

План дій на літо:

Інструменти для скорочення гіперпосилань

Користувачам хмарних сервісів (і не тільки!) відома проблема надто довгих посилань на онлайнові документи, презентації, форми, сайти та інші продукти, а тому уміння використовувати інструменти, що дозволяють скорочувати гіперпосилання, є необхідним для сучасного вчителя.

Найбільш популярним в світі на сьогодні інструментом для скорочення посилань, є сервіс https://bitly.com/ (до речі, має також мобільний додаток!). Є також і альтернативні:  http://fbi.pp.ua/, Ow.ly, https://tinyurl.com/, та багато інших.

План дій на літо:

 • Додати в закладки браузера, який найбільше використовується, посилання на один із сервісів для скорочення посилань (встановити на смартфон мобільний додаток).
 • Періодично скорочувати довгі посилання, аби навчитися це робити швидко та невимушено.

Інструменти для створення скрайбінгу

Скрайбінг –  це процес пояснення сенсу за допомогою простих малюнків, при якому промальовування елементів відбувається безпосередньо в процесі розповіді. Скрайбінг-презентації допомагають доступно пояснити складні теми, оскільки залучають обидві півкулі головного мозку, дозволяють довго тримати увагу аудиторії, сприяють запам’ятовуванню ключових моментів.

Корисні лінки:

План дій на літо:

 • Створити добірку цікавих скрайбінгів (створених іншими), які можна використовувати в навчанні учнів.
 • Опанувати один із сервісів для створення скрайбінгу та створити скрайбінги до уроків.
 • Якщо самотужки опанувати цими інструментами непросто, записатися на дистанційний курс «Як намалювати розповідь або основи відеоскрайбінгу».

Інструменти для створення навчальних матеріалів

Онлайнові навчальні матеріали допомагають вчителю додатково вмотивовувати учнів, урізноманітнювати уроки та робити їх більш сучасними. Більшістю з них можна користуватися на мобільних пристроях учнів, а ще вони містять бібліотеки готових вправ.

Корисні лінки:

План дій на літо:

 • Зареєструватися принаймні на одному-двох ресурсах.
 • Знайти готові вправи, які можна використовувати у вашому класі, та додати до своєї онлайнової бібліотеки (якщо ресурс дозволяє це робити).
 • Обрати хоча б одну тему предмету, який викладаєте, і самостійно створити декілька вправ.

 QR-коди

QR-коди дозволяють залучити учнів до навчання, організовувати ігрову та дослідницьку діяльність учнів, організовувати QR-квести та багато іншого!

Корисні лінки:

План дій на літо:

 • Встановити на свій мобільний пристрій додаток для зчитування QR-кодів та зчитувати їх всюди: на вивісках, рекламних щитах, в Інтернеті, газетах тощо.
 • Створити QR-коди з побажаннями для гостей на вечірку у вас вдома (як варіант – на найближчий шкільний захід).
 • Створити QR-коди-посилання на свій сайт (блог, профіль в соціальних мережах) та роздавати усім охочим.
 • Розробити урок (проект, QR-квест) з використанням QR-кодів.

Інструменти для опитування та тестування

Ці сервіси набувають своєї популярності, оскільки вони допомагають зекономити свій час, об’єктивно оцінити рівень знань учнів, візуалізувати результати опитування та багато іншого.

Корисні лінки:

План дій на літо:

 • Зареєструватись на одному із сервісів.
 • Знайти готові тести (анкети), які можна використовувати у вашому класі, та додати до своєї онлайнової бібліотеки (якщо ресурс дозволяє це робити).
 • Створити 1-2 тести (анкети) для учнів (батьків, колег).

Залишити відповідь