STEM School Label для вашої школи

STEM School Label для вашої школи

Дистанційний курс “Як спланувати STEM-проєкт”

STEM School Label (відзнака STEM School) – це онлайн-інструмент самооцінювання для закладів освіти, який дозволяє з’ясувати, чи є ваша школа школою STEM і що потрібно зробити, аби нею стати. Цей інструмент самооцінки надає основні критерії викладання та планування STEM-освіти у закладі освіти, визначаючи необхідні сфери розвитку та окреслюючи подальші кроки, а також надає ресурси для шкіл-претендентів, щоб покращити свою діяльність у сфері STEM на рівні школи.

Метою STEM School Label є підвищення зацікавленості молодих європейців до предметів STEM, а також надання школам необхідних інструментів для залучення своїх учнів, вчителів та інших учасників до пов’язаних заходів шляхом розробки відповідної стратегії STEM.

STEM School Label є спільною ініціативою Європейської шкільної мережі, Ciencia Viva (Португалія), Maison pour la science en Alsace (Франція), Центру сприяння науці (Сербія) та Національного агентства освіти (Литва).

Як отримати Міжнародну відзнаку для закладу освіти у напрямку STEM-освіти?

Для того, аби отримати цю відзнаку, необхідно зареєструватися на сайті та створити профіль STEM School. Це надасть закладу освіти ряд переваг:

 • Членство у європейській мережі шкіл STEM для натхнення до розробки стратегій STEM на рівні школи.
 • Визнання. Школа зможе не тільки покращити свій рівень STEM освіти, але і поділитися своїми напрацюваннями та досвідом.
 • Новий імідж на національному та європейському рівнях шляхом узгодженої комунікаційної та розповсюджувальної діяльності на порталі European STEM School Label.
 • Можливість показати відзнаку STEM School у всіх рекламних та інформаційних матеріалах школи.

Для реєстрації школи необхідно зареєструватись на сайті https://www.stemschoollabel.eu/ представнику закладу освіти, а потім заповнити профіль організації у розділі «My organisation».

STEM-школа визначається як школа з чіткою стратегією STEM, що характеризується різними ключовими елементами та критеріями.

Персоналізований план дій від European Scientix STEM School Label

Як генерується персоналізований план дій для освітнього закладу на онлайн платформі?

 • Після подання “Форми самооцінки” для отримання шкільної відзнаки STEM від імені закладу освіти та повідомлення про бал за кожним із 21 критеріїв STEM-школи, освітній заклад отримає персоналізований план дій, який допоможе покращити стратегію STEM вашої школи та подати заявку на наступну відзнаку.
 • На основі відповідей у формі самооцінки цей персоналізований план дій надає вам ресурси та поради, які можуть допомогти вам покращити діяльність вашої школи за кожним із 21 критеріїв STEM.
 • Якщо слідувати запропонованим інструкціям, заклад освіти зможе мати надійну стратегію STEM та врешті-решт досягти найвищої відзнаки.

Форма оцінювання складається з 21 запитання, які відповідають 21 критерію школи STEM у рамках семи ключових елементів: інструктаж, реалізація навчальної програми, оцінка, професіоналізація персоналу, керівництво та культура школи, зв’язки та шкільна інфраструктура.

На основі ваших відповідей у формі самооцінювання, а також наданих вами даних шкільної практики та прикладів, а також вашої діяльності на платформі, ваша школа отримає оцінку. Залежно від цього балу ваша школа зможе отримати одну з наведених нижче позначок:

 • Без мітки: якщо ви наберете менше 25 балів, вам не буде присуджено ярлик.

 

 • Знак компетентності: якщо ваша форма оцінювання набере принаймні 25 балів із мінімум 3 балами за кожним із семи ключових елементів, ваша школа отримає знак компетентності.

 

 • Знак кваліфікації: для того, щоб отримати відзнаку кваліфікації, ваша форма оцінювання має набрати щонайменше 37 балів із мінімум 4 балами за кожним із семи ключових елементів і 1 балом за кожне запитання.

 

 • Знак експерта призначений для шкіл, які набрали щонайменше 52 бали у формі оцінювання з мінімум 5 балами за кожним із семи ключових елементів і 1 балом за кожне запитання.

One thought on “STEM School Label для вашої школи

Comments are closed.