Ідеї вчительських родзинок: готуємо наліпки, медалі, фішки та багато іншого

Ідеї вчительських родзинок: готуємо наліпки, медалі, фішки та багато іншого

Вже не за горами новий навчальний рік і більшість педагогів, учнів та їх батьків мріють про мирне очне навчання в українських школах. Ми, як і всі українці, щиро віримо в те, що дуже скоро в нашій країні запанує мир і тому пропонуємо починати готуватися до нового навчального року та очного навчання вже сьогодні, щоб зробити ваші уроки ще більш цікавими та незабутніми. То ж, обирайте, які з родзинок стануть вашими у новому навчальному році!

Наліпки

Сучасні учні люблять прикрашати різноманітними наліпками свої зошити, блокноти, папки, чохли для телефонів і навіть ноутбуки. То ж, приготуйте тематичні наліпки, аби роздавати учням за активність на уроці, старанність чи інші досягнення при виконанні завдань під час уроку чи виконанні домашнього завдання.

Інтернет-магазини сьогодні пропонують надзвичайно різні наліпки: від патріотичних і до наліпок для НУШ та оцінювання. До речі, інтер’єрні наліпки для стін та дверей можуть змінити класну кімнату, зробивши її більш затишною, стильною та сучасною.

Замовити наліпки з авторським дизайном можна в Інтернеті, але їхня вартість буде дещо вищою.

Борди (дошки)

Борди (або дошки) можуть бути корковими, металевими (магнітними) чи паперовими та обов’язково мають бути розміщеними окремо від основної класної дошки. Варіанти інформації, написаної на борді:

 • «Що? Де? Коли?». Часто буває так, що в дітей виникає безліч запитань під час уроку, які не завжди пов’язані з темою уроку і не є терміновими. Запропонуйте учням саме такі запитання на борді, домовившись попередньо про те, коли на них даватимете відповідь (на перерві, після заняття тощо).
 • Дошка порад чи відгуків. На такій дошці діти зможуть писати свої поради щодо прочитаної книги, переглянутого мультфільму чи фільму, або ж написати відгук про місце, відвідане з батьками під час канікул чи вихідних та багато іншого. Можна також організувати конкурс на кращий відгук, пораду тощо (голосують діти).
 • Дошка привітань. На дошці привітань можна розмістити фото іменинника, а однокласники прикріплять побажання, веселі фото за участю іменинника (наприклад, з подорожей чи веселих свят).
 • Дошка успіху, на якій діти розміщуватимуть свої досягнення в спорті, музичній школі, гуртках та секціях тощо.

При дистанційному чи змішаному навчанні варто використовувати онлайнові дошки – Jamboard, Padlet чи заготовки дошок в Canva (тут, до речі, є достатня кількість наліпок, які можна використовувати просто під час роботи учнів).

Смарт-колонка

Смарт-колонка – девайс, що може стати незамінним на вашому уроці, адже може не лише доповнювати урок аудіофайлами, але й здійснювати голосовий пошук (знайти певну інформацію з предмету чи пісню, переклад слова чи його тлумачення тощо).

Мотиваційні фішки

Мотиваційні фішки можуть бути у вигляді невеличких карток, кольорових папірців чи стікерів.

Ідеї мотиваційних фішок:

 • картки із сильними (мотиваційними) цитатами: «Іноді помилка – це лише можливість почати спочатку, але вже більш розумно», «Діяти – найкращі ліки проти страху»;
 • папірці з передбаченнями, які діти можуть діставати навмання з кошика перед початком навчального дня, тижня або року;
 • персональні таємні записки для учнів: помітили, що хтось засмучений — підкиньте папірець з кількома приємними реченнями. Таке не забувається;
 • також можна взяти за традицію починати кожен ваш урок із мотиваційної цитати: написати, прочитати, наклеїти на дошці.

Медалі

Медалі можна виготовити з паперу, картону чи фетру і давати дітям за найкраще розв’язану задачу, вивчений вірш, за додаткову роботу на уроці тощо. А ще – можна вигадати номінацію на кшталт «Мегамозок», «Містер оратор», «Ліна Костенко 2.0».

Сигнальні картки

Сигнальні картки є дуже хорошим способом здійснити формувальне оцінювання, оскільки далеко не кожна дитина може заявити публічно, що їй не все зрозуміло, а «проголосувати» сигнальною карткою зовсім не страшно. Якими можуть бути сигнальні картки?

 • «Не розумію» — картка червоного кольору, розгублений смайлик, смішний образ із піднятими плечима;
 • «Повторіть ще раз» — помаранчевий колір, стрілочка, кумедна картинка з написом «На біс!»;
 • «Розумію» — зелений колір, задоволений смайл, фраза «Намотав на вус!».

Дитина обирає відповідну картку, щоб показати свої відчуття щодо теми чи попросити про допомогу.

Таймер

Таймер можна придбати в магазинах електроніки і це може бути звичайний недорогий кухонний таймер. Його можна використовувати задля того, щоб організувати міні-змагання (хто швидше розв’яже завдання, відгадає загадку тощо), керувати часом, коли учні працюють в команді чи виконують індивідуальні завдання.

Аптечка першої допомоги

Тут мова йде не про звичайну аптечку з медикаментами, а про «ліки», які допомагають підняти настрій дітям – цукерки, горішки, сухофрукти та інші солодощі.

То ж, треба лише взяти баночку/коробочку, наповнити її «ліками» та прописати інструкцію для прийому:

 • втрата концентрації,
 • поганий настрій,
 • стомленість,
 • сонливість.

Проте спершу встановити правила на призначення «ліків», адже багато солодощів може бути шкідливим для їхнього здоров’я.

А які родзинки використовуєте ви?

В статті використано матеріали