Вчитель в соціальній мережі: про що розкаже ваш акаунт

Вчитель в соціальній мережі: про що розкаже ваш акаунт

Останнім часом ми все більше спілкуємося в соціальних мережах – розповідаємо про новини в своєму житті, ділимося думками, емоціями, публікуємо фото та відео зі свого життя. Ми звикли оцінювати людей за тією інформацією, яку вони  про себе «викладають». Не секрет, що HR-фахівці все частіше звертають увагу на профілі претендентів на вакансії в соціальних мережах, оскільки вважають представлену там інформацію такою, що може розповісти про людину значно більше, аніж резюме. А профілі співробітників у найбільш популярних мережах Фейсбук, Твіттер або Телеграм в усьому світі навіть можуть стати причиною публічних обговорень і службових розслідувань.

То ж, про що може розповісти сторінка вчителя в соціальних мережах і на що треба звернути увагу, якщо ви прагнете успішно презентувати себе в Інтернеті?

Аватар (основна світлина)

Саме основна світлина (головне фото, аватар) – це те, на що в першу чергу радять звернути увагу фахівці у сфері Інтернет-комунікацій. Бажано, щоб воно було портретне, за можливості – студійне (але впізнаване!). Аватар не повинен демонструвати особливості нашого світосприйняття і самоусвідомлення, проте має дати можливість роздивитися обличчя і впізнати при зустрічі.

Було б добре, якби фон, на якому розміщений портрет, був нейтральний, не відволікав уваги від обличчя, не створював додаткових асоціацій. Не варто часто змінювати головне фото. Краще це робити не частіше 1 – 2 разів на рік, або тоді, коли змінюється колір чи довжина волосся, вага, вік тощо. Головне, щоб людина, з якою ви не знайомі безпосередньо, могла легко впізнати вас при зустрічі в реальному житті.

Фонове фото

Треба звернути увагу й на фонове фото, що слугує обкладинкою вашого акаунта. Як зазначають фахівці, воно має працювати на створення шару додаткової інформації, яка має «читатися»  з цього зображення. Воно може розповідати про ваші уподобання, місце роботи, містити картинку з улюбленим краєвидом або архітектурною спорудою. Тут може бути «атмосферне» фото, яке характеризуватиме ваш настрій, створюватиме враження про ставлення до життя, роботи або важливих життєвих подій. До того ж фонове фото можна змінювати часто, оживляючи таким чином свою сторінку і привертаючи до неї увагу.

Фото для самопрезентації

Додатковою можливістю для самопрезентації мережі Facebook є 5 обраних фото – світлини, які докладніше розповідатимуть про вашу професійну діяльність, уподобання, особисті здобутки. Ви перемогли у конкурсі, отримали престижну нагороду, вперше випустили свій клас, провели цікавий урок, познайомилися із авторитетною і знаною людиною, здійснили із учнями захопливу подорож або зробили важливий крок у професійному житті? Маєте світлини? Обов’язково треба їх завантажити!

Але пам’ятаймо, що ці знімки може побачити велика кількість людей, і перед тим, як їх поширювати, ще раз спитаємо себе: чи хочу я, щоб про це знали усі? Якщо нашою метою є успішна самопрезентація, ми маємо чітко визначитися, яку сферу намагаємося представити і відповідно добирати зображення та інформацію. Усе це стосується й інших світлин, які ми поширюємо у стрічці. Фото, які ви завантажуєте, мають відповідати основним вимогам:

  • розповідати про ті подробиці нашого життя, які ми хочемо зробити публічними;
  • стосуватися важливих життєвих і кар’єрних подій;
  • не дискредитувати осіб, які на них зображені;
  • не повторюватися;
  • містити інформативні підписи.

Інформація про власника акаунту

Важливим інструментом самопрезентації є розділ «Про себе». Тут необхідно розмістити інформацію про навчальні заклади, які ви закінчили, наявний досвід роботи, професійні здобутки і компетенції. Не забуваймо про розділ «Додати тимчасову інформацію». Тут в кількох реченнях, якщо це можливо, можна не просто розповісти про те, де і ким ви працюєте, а повідомити про те, хто ви, які особливості саме вашої професійної діяльності тощо. Наприклад: «15 років працюю в школі. Навчаю математики найкращих дітей України».

Якщо ж облікового запису в соціальних мережах вам недостатньо і ви маєте наміри створити власний сайт та розповісти всьому світові про свої здобутки – реєструйтеся на новий дистанційний курс від TeachHub Corporation “Створення персонального сайту-портфоліо педагога“!

 

При написанні публікації використано матеріал з джерела

Джерело зображення запису – https://www.freepik.com

Залишити відповідь