Як організувати успішний STEM-проєкт

Як організувати успішний STEM-проєкт

Дистанційний курс “Як спланувати STEM-проєкт”

Сьогодні багато вчителів активно впроваджують STEM у своїй роботі, і STEM-уроки, STEM-проєкти, наукові пікніки, STEM-тижні вже стали популярними практично в кожній школі. Проте, попри ретельну та тривалу підготовку, не завжди вони є продуктивними, не щоразу в дітей викликають захоплення та зацікавлення. То ж, розглянемо, на які моменти слід звернути увагу в процесі організації STEM-проєкту, аби досягти запланованого результату.

  • Мотивуйте учнів сертифікатами, призами (канцелярія, солодощі тощо).
  • Результат діяльності учнів має бути для них практично значущий та відчутний тут і зараз: наприклад, розумний пристрій, який можна використовувати вдома чи в школі.
  • Пропонуйте учням посильні та цікаві для них завдання, враховуючи їхні здібності та інтереси (примусове виконання незрозумілих завдань дасть нульовий ефект).
  • Навіть якщо проєкт буде реалізовано не в дистанційному режимі, варто визначити програму (Інтернет-інструмент), завдяки якій відбуватиметься комунікація між учасниками. Перед початком слід обговорити правила спілкування та час проведення. Якщо це не онлайн-проєкт, достатньо буде програм-месенджерів для спілкування та блогу або соціальних мереж для висвітлення результатів роботи учнів.
  • Залучайте до роботи над проєктом батьків, адже вони можуть бути експертами в деяких питаннях, можуть провести екскурсію на підприємство, де працюють та часто саме вони мотивують учнів до навчання.
  • Вивчіть розклад уроків та інших шкільних заходів, аби в учнів не було перевантаження у зв’язку з великою кількістю завдань з різних предметів.
  • Залучайте до діяльності учнів інших шкіл та країн, приєднуйтеся до міжнародних STEM-проєктів, адже це дозволить додатково вмотивувати учнів до навчання та до діяльності в проєкті.

Успішних вам STEM-проєктів!

Залишити відповідь