Як підвищити кваліфікацію в 2020 році: відповіді на найважливіші запитання

Як підвищити кваліфікацію в 2020 році: відповіді на найважливіші запитання

Сьогодні, 21 січня 2020 року, за ініціативи Міністерства освіти і науки України відбулася зустріч «Професійний розвиток педагога: нові можливості у 2020 році» з представниками державних та неурядових установ, а також приватних підприємців та фізичних осіб, які здійснюють або планують здійснювати підвищення кваліфікації в 2020 році. Під час заходу заступниця міністра Любомира Мандзій розповіла про особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2020 році:

  • Установі, яка здійснює підвищення кваліфікації, ліцензія не потрібна. Суб’єктами підвищення кваліфікації можуть бути: заклад освіти або його структурний підрозділ, наукова установа, юридична особа, фізична особа, в тому числі – фізична особа-підприємець. Також вчитель може обрати форму і місце підвищення кваліфікації.
  • Суб’єкт підвищення кваліфікації на своєму сайті повинен опублікувати програму підвищення кваліфікації (програму ніхто не затверджує та не перевіряє!), яка повинна містити інформацію про: її розробника/розробників, найменування, мету, напрям, зміст, обсяг (тривалість), що встановлюється в годинах та/або в кредитах ЄКТС, форму/форми підвищення кваліфікації, перелік компетентностей, що вдосконалюватимуться/набуватимуться (загальні, фахові тощо).
  • По завершенню навчання суб’єкт підвищення кваліфікації видає сертифікат, який оприлюднюється на сайті та обов’язково повинен містити: повне найменування суб’єкта (для юридичних осіб) або ПІБ фізичної особи (для фізичних осіб і ФОП), яка надає освітні послуги з підвищення кваліфікації, тему (напрям, найменування), обсяг (тривалість) у годинах та/або кредитах ЄКТС, ПІБ особи, яка підвищила кваліфікацію, опис досягнутих результатів навчання, дату видачі та обліковий запис документа, найменування посади (у разі наявності), прізвище, ініціали особи, яка підписала документ від імені суб’єкта, її підпис.
  • З 2020 року кошти на підвищення кваліфікації мають надходити на заклади освіти, проте поки цей механізм не відпрацьований, а тому частину годин педагогам доведеться оплачувати самостійно. Якщо навчання відбувалося за власні кошти, договір укладати з суб’єктом підвищення кваліфікації не потрібно.
  • Для зарахування годин, вказаних в сертифікаті, достатньо внести навчання в план підвищення кваліфікації (якщо годин в плані немає, рішення про їх зарахування приймає педагогічна рада). Увага! План підвищення кваліфікації можна змінювати (відповідно до абзаців 1 та 2 частини 19 Порядку підвищення кваліфікації, вчитель має заздалегідь проінформувати педагогічну раду про свій намір).

Ознайомитися детальніше з документом «Можливості для вчителів 2020: підвищення кваліфікації».

Увага! Реєстрація на дистанційні курси від Дистанційної академії TeachHub за посиланням

Залишити відповідь