Як подолати емоційне вигорання?

Як подолати емоційне вигорання?

Професія вчителя знаходиться в групі ризику, оскільки легко може спричинити емоційне вигорання, наслідком якого стають серйозні порушення фізичного та психічного здоров’я. Вигорання – фізичне, емоційне або мотиваційне виснаження, що характеризується порушенням продуктивності і призводить до вичерпання життєвих ресурсів, і воно не може торкатись  лише однієї конкретної сфери життя, адже впливає абсолютно на все життя людини. Отже, не варто зволікати та сподіватись, що ця проблема вирішиться сама собою, потрібно діяти як тільки ви помітили перші ознаки емоційного вигорання. Які кроки на шляху подолання цього синдрому є найбільш ефективними та правильними?

Алгоритм подолання синдрому емоційного вигорання:

  1. Визначення групи симптомів, що можуть свідчити про вигорання.
  2. За допомогою тестових методик підтвердіть наявність синдрому вигорання та визначте ступінь його прояву.
  3. Проаналізуйте найбільш вірогідні чинники синдрому вигорання серед всього, що вас оточує.
  4. Проаналізуйте, які з правил психологічної безпеки при роботі порушуються.
  5. Розробіть план дій, який би включав в себе способи уникнення (або зменшення дії) чинників синдрому вигорання та способи дотримання правил психологічної безпеки.
  6. Використовуйте способи психологічної допомоги при синдромі вигорання та збереження психологічного здоров’я.

Про методики визначення емоційного вигорання, правила психологічної безпеки та основні аспекти плану дій з подолання та профілактики емоційного вигорання ви можете дізнатись з нашого нового дистанційного курсу «Як не потрапити в пастку під назвою «емоційне вигорання?». Реєструйтеся на нього просто зараз та допоможіть собі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *