Як познайомитися з новим класом?

Як познайомитися з новим класом?

Дистанційний курс «Секрети успішного тренінгу»

Вже дуже скоро до нас завітає новий навчальний рік і для багатьох педагогів він розпочнеться зі знайомства з новим класом. Перше враження залишається надовго, а позитивне враження дозволяє налагодити контакт з учнями та налаштуватися на подальшу співпрацю, і тому пропонуємо цікаві ідеї знайомства з новим учнівським колективом:

«Снігова куля» – найпростіша і найдоступніша гра, яку починати краще з себе: ви називаєте своє ім’я і на першу букву імені будь-яку рису свого характеру, наприклад: «Тетяна – терпляча». Передається м’яка іграшка (чи інший реквізит) по колу, кожний наступний називає всі попередні імена та риси характеру, додаючи до названого списку свої дані, а завершує цю гру ведучий.

«Три факти про себе». Кожен учасник повинен розповісти про себе 2 реальних факти і один вигаданий. Завдання класу – вгадати, який з фактів не є правдивим. Може брати участь ведучий.

«Розкажи про друга». Запропонуйте кожному учню розповісти про свого сусіда чи сусідку по парті (або ж однокласника чи однокласницю, з яким дружить). Нехай діти розкажуть, чим займається їхній однокласник чи однокласниця, чим вирізняється з-поміж інших, чим захоплюється.

«Формула моєї особистості». Кожен учасник повинен придумати формулу, яка відображає його особистість: риси характеру, інтереси, захоплення, таланти тощо. Найчастіше використовуються математичні знаки, наприклад: Анна = авантюризм + творчість + життєрадісність + лінь. Іноді формули можуть нагадувати хімічні. Після виконання цієї частини завдання учасники повинні виступити перед поважною публікою на «науковій конференції» з доповіддю про відкриту ними формулою, закріпивши її на дошці або фліп-чарті.

«Будьмо знайомі!» Дітям пропонується знайти в класі своїх тезок і об’єднатися з ними в групи. Для дітей, які мають рідкісні імена, створюється група «Асорті». Далі учням необхідно придумати назву своїй групі та її коротку презентацію.

«Поміняйтеся місцями!». Діти можуть сидіти в класі за партами, або ж на стільцях по колу. Вчитель вимовляє фразу «Нехай поміняються місцями ті, хто …». Щоразу він називає нову ознаку:

  • любить їсти морозиво;
  • вміє грати в футбол;
  • має вдома кішку і т.д.

Після слів учителя діти, до яких підходить вказане формулювання, повинні встати, а потім в довільному порядку пересісти на місця один одного. В грі може взяти участь і вчитель теж!

А як знайомитеся з новим класом ви?

 

Залишити відповідь