Як роздрукувати міжнародний Covid19-сертифікат

Як роздрукувати міжнародний Covid19-сертифікат

Сьогодні для повноцінної роботи закладу освіти в ньому має бути 80% щеплених працівників, а підтвердженням щеплення сьогодні є жовтий або зелений сертифікат. Як його роздрукувати та надати адміністрації установи?

  • Якщо ви користуєтеся додатком “Дія”, достатньо відкрити цей додаток, перейти на вкладку “Послуги” а потім – до розділу “COVID19-сертифікати” та натиснути “Отримати сертифікат”. Після виконання завдань на ідентифікацію сертифікат з’явиться в додатку. Для того, аби його роздрукувати, можна зробити скріншот сертифікату або ж просканувати QR-код (що на звороті) з допомогою іншого телефону. Цей спосіб дозволяє отримати як внутрішній, так і міжнародний COVID19-сертифікат. Інструкція від розробника.

Важливо!

  • Жовтий сертифікат (видається після однієї дози щеплення) можна завантажити тим користувачам додатку “Дія”, на телефоні яких встановлена операційна система iOS (власникам айфонів). Решті користувачів мобільних пристроїв доведеться чекати другого щеплення, аби сертифікат відобразився в додатку. Жовтий сертифікат видається на 120 днів з дня щеплення.
  • Щоб отримати підпис (і, відповідно, сертифікат), у Дії має відображатися один із е-документів:
    • ID-картка;
    • закордонний паспорт 2015 року;
    • біометричний закордонний паспорт.
  • Якщо ви не користуєтеся додатком “Дія”, можна скористатися послугами порталу “Дія” – https://diia.gov.ua/ (створення лише міжнародного сертифікату). Для того, щоб замовити сертифікат, необхідно пройти авторизацію на сайті з використанням BankID (видається, наприклад, ПриватБанком через Приват24), обрати послугу “Covid19-сертифікат”, підписати документ, використовуючи електронний цифровий підпис. На електронну пошту надійде сповіщення, як тільки сертифікат буде готовий. Завантажити та роздрукувати можна з кабінету громадянина, розділ “Послуги” — “Отримані документи”. Інструкція від розробника.

Увага! Сертифікат можна створити тільки якщо в реєстрі є дані про два щеплення та вони внесені правильно.

Окрім очної роботи закладів освіти, внутрішні сертифікати, «жовті» та «зелені», дозволять бізнесу працювати в умовах посиленого карантину, а людям – відвідувати масові заходи, спортзали та заклади харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *