Як створити блог вчителя: поради від Weblium

Як створити блог вчителя: поради від Weblium

Бажаєте ділитися своїми думками, бути відомими поза межами особистих рекомендацій, отримувати учнів для приватного навчання безкоштовно за пошуковими запитами та конвертувати репутацію серед колег в оплачувані методичні семінари?

Схоже, саме час створити блог вчителя! До того ж сучасні платформи дозволяють побудувати стильний та професійний сайт з можливостями блогу за лічені години. Вам лише потрібно структурувати інформацію, а про зовнішній вигляд попіклуються технології.

Цей матеріал написаний у партнерстві з командою Weblium – української платформи для створення сайтів. Знання із цієї статті ви одразу зможете застосувати у роботі над своїм сайтом на Weblium.

Блог, сайт з блогом чи блог-сайт для вчителя. У чому різниця

Блог – це місце, де ви поширюєте публікації зі своїми думками.

Блог можна створити на зовнішньому ресурсі. Наприклад, це може бути платформа Medium. Робота над матеріалами на таких сервісах для блогінгу зручна та швидка, цікава стаття може з’явитись у результатах пошуку Google і у вас може бути аудиторія підписників. Але попри усі переваги, ви не можете достатньо познайомити аудиторію із собою та запропонувати, наприклад, послуги вчителя.

Також зробити сайт зі своєю стрічкою публікацій можна за допомогою спеціальних плагінів на платформі WordPress. Однак ми попереджаємо, це буде доволі болючий досвід. Потрібно сплатити за хостинг, налаштувати плагін та опанувати застарілий інтерфейс WordPress.

Проте можна поєднати зручність платформ для блогінгу та місце для особистої присутності в інтернеті, скориставшись конструкторами сайтів. Weblium – одна із таких платформ.

Як створити сайт вчителя

Із конструкторами вам не потрібно бути дизайнером для створення сайту. Робота над сайтом на Weblium нагадує роботу над презентацією.

  • Спочатку ви обираєте шаблон майбутнього сайту. Це макет сайту із найпоширенішою структурою у тематиці та близькою вам стилістикою.
  • Далі створюєте необхідні сторінки, а у ці сторінки послідовно додаєте блоки (про себе, послуги, відгуки). На Weblium вже є більше 250 готових блоків.
  • Потім потрібно відредагувати зміст усіх блоків, завантажити зображення, фінально налаштувати шрифти та кольори у стилях сайту.

Тепер можна під’єднати своє унікальне доменне ім’я і публікувати сайт. Готово!

Після створення сайту ви можете перейти у налаштування та обрати меню “Блог”. Тут ви і будете працювати над своїми матеріалами. Під час роботи над дизайном головної сторінки обов’язково додайте блок “блог-фід”. У ньому відображаються мініатюри та заголовки публікацій. Із блог-фіду можна перейти як до конкретного матеріалу, так і до усіх опублікованих статей.

Що обов’язково повинно бути на сайті вчителя

Для особистого сайту вчителя достатньо створити лише одну головну сторінку. Такий тип сайту (за винятком того що у вас є блог) називають односторінковим сайтом. Вам потрібно, щоб на цій сторінці відвідувачі дізнались головне про вас і не розгубились у безодні тексту.

Щоб зміст був компактним, використовуйте у дизайні блоки з іконками, картками, галереями. На Weblium ви не обираєте елементи на осліп: у бібліотеці ви бачите, як виглядає блок у обраній стилістиці сайту.

Ми можемо запропонувати вам таку структуру головної сторінки.

  • На першому екрані коротко розкажіть про себе та свій досвід. Достатньо кількох речень та вашого фото.
  • Далі розмістіть блог-фід. Блог вчителя ще одне нагадування: ви не просто вчитель, ви вдумливий ентузіаст своєї справи.
  • Додайте блок з професійними досягненнями. Перерахуйте досвід, стажування, кількість підготовлених учнів, університети, у яких вчились ваші найкращі учні.
  • Не забудьте про блок з відгуками. Попросіть ваших учнів та їхніх батьків розповісти, чому їм сподобалось у вас вчитись.
  • Якщо ви надаєте послуги (підготовка до ЗНО, семінари, приватне навчання), перерахуйте їх у спеціальних картках.
  • У кінці сторінки можете деталізувати вашу методику викладання. Так ваші учні розумітимуть, чого очікувати у майбутньому.
  • Блок з контактами. Розмістіть усі зручні для спілкування способи зв’язку. Це можуть бути месенджери, соціальні мережі, електронна пошта.

До речі! Рекомендуємо вам звернутись до професійного фотографа для фотосесії. Сет із стильних фотографій не коштуватиме багато, а ви зможете використати якісні фото на сайті та у соціальних мережах.

А справити враження та одразу зрозуміти, чи буде потенційним учням комфортно разом із вами, допоможе відеовізитка. Для її створення достатньо кімнати, якісного професійного світла (щодо нього можете звернутись до фотографа) та вашої звичайної ораторської впевненості.

Як працює блог на Weblium


Якщо ви хоч раз щось запостили у соціальні мережі – ви майже опанували мистецтво блогінгу на вашому сайті. Перед тим, як створювати вашу першу публікацію внесіть інформацію про автора блогу – тобто про вас.

Далі обирайте створення публікації і крок за кроком додавайте контент у вашу публікацію. Ви можете будувати матеріал із заголовків, звичайного та маркованого тексту, зображень та відео із Youtube.

Після того, як ви додали контент, можете перевірити зміст публікації та відредагувати її, якщо потрібно. Обов’язково після фінальних правок натисніть кнопку “Зберегти”.

Далі оберіть дату публікації, введіть назву публікації. Перейдіть до SEO-налаштувань та завантажте прев’ю-обкладинку для вашої публікації. Знайти графічний контент для блогу допоможуть безплатні фотостоки. Наприклад, Unsplash.

Якщо бажаєте, щоб пошукові системи відстежували, що ви пишете у своєму блозі, залиште позначку “Не індексувати для пошукових систем” порожньою.

Особистий бренд, онлайн-присутність і місце у цьому блогу

Блог педагога – лише невелика частина того, чому ваша присутність у інтернеті принесе користь. У ядрі успіху знаходиться ваш особистий бренд, тобто уявлення про те, чим ви відрізняєтесь від інших спеціалістів, чому ви харизматичні, чим ви цікаві як людина, у яких темах до вас краще прислухатись.

Надалі це трансформується у контент. Вам потрібно поєднати між собою свої соціальні мережі, спільноти у месенджерах, сайт, блог або, наприклад, канал на YouTube.

Обов’язково у кожному з каналів онлайн-присутності згадуйте свої інші платформи. Наприклад, у стрічці у Facebook ви можете присвятити пост певній темі і додатково в коментарях запропоновувати ознайомитись із публікацією на схожу тему у вашому блозі.

Тому вам не потрібно перекваліфіковуватись у комерційного автора. Створіть блог вчителя з однією-двома публікаціями на місяць. Цього цілком достатньо для того, щоб отримувати аудиторію із пошукових систем та підтримувати інтерес у тих, хто вже слідкує за вами. Головне, робіть це методично. У цьому вам допоможе контент-план.

Про що можна писати у своєму блозі: контент-план та теми статей

Контент-план – це план публікацій. Найлегше його зобразити як таблицю, в якій за горизонталлю розміщуються рубрики для вашого блогу. Рубрики блогу повинні бути збалансованими і різноманітними, тоді блог цікаво читати.

Присвятіть кілька годин розмірковуванням щодо майбутніх тем. Того, про що вже давно так хотілося розказати. А поки ви думаєте, можете оцінити доречність таких тем.

Огляди ресурсів

Корисні онлайн-платформи для навчання не конкурують з вами, вони лише доповнюють ваше наставництво. Наприклад, ви викладач англійської мови – зробіть добірку із зручних для школярів сервісів для запам’ятовування слів. Добірки – це популярний формат публікацій, саме їх користувачі часто шукають через Google.

Болючі питання

Діти під час навчання натикаються на одні й ті ж самі проблеми, а батьки непокояться знов і знов щодо цих проблем. Ви добре знаєте, як саме виправити ситуацію. Систематизуйте поради і зробіть невелике есе за темою. Наприклад, як подружити дітей мистецтва з точними науками (що особливо важливо, наприклад, для майбутніх архітекторів).

Поради батькам

Будемо щирими. Як би батьки добре не розуміли своїх дітей (або намагались це зробити) – ви з ними у різних вагових категоріях, бо ви порозумілись із сотнями дітей. Вашою зоною експертності можуть бути теми дисципліни, мотивації, балансу між навчанням і приватним життям дитини.

Методики навчання

Блог не тільки поєднає вас в інтернеті з батьками й учнями, ви також можете поширювати свої методичні знахідки. На певному етапі, коли ваша експертність в очах колег зросте, ви можете проводити майстер-класи. Зібрати базу контактів для такого заходу вам також допоможе сайт: форми зворотного зв’язку та спливаючі вікна стануть в пригоді.

Історії успіху

Стовідсотково ви працювали з дитиною, яка несподівано продемонструвала неординарні результати у навчанні. Можливо, успіх у навчанні конвертувався у вступ до престижного навчального закладу. Розкажіть про це детально. Кейси успіху ваших учнів – це кейси вашого успіху.

Час створювати блог вчителя? Саме час

Є десятки способів зробити сайт і сотні способів вести блог. І серед них обов’язково є успішний для вашої кар’єри спосіб. Починайте разом з Weblium – тут зручно. У вас все вийде!