Як створити сайт учителя:  5 ефективних кроків

Як створити сайт учителя: 5 ефективних кроків

Дистанційний курс «Створення персонального сайту-портфоліо педагога»

Більшість сучасних вчителів не потрібно переконувати у необхідності створення власного веб-ресурсу, адже з його допомогою педагог може налагодити взаємодію з учнями, колегами та батьками учнів, організовувати дистанційне, перевернуте чи змішане навчання та врешті-решт, сьогодні сайт чи блог виконує роль візитки фахівця. Як створити сайт швидко й легко? Пропонуємо вашій увазі 5 ефективних кроків на шляху до  створення власного веб-ресурсу:

  1. Визначтеся з платформою, на якій будете розміщувати свій сайт. Варто саме на першому кроці обрати онлайн-редактор, адже всі вони пропонують достатню кількість шаблонів, що можуть допомогти у плануванні структури майбутнього сайту. Огляд платформ для створення сайту ми робили в нашому матеріалі «На якому ресурсі створити сайт-портфоліо вчителя?»
  2. Розробити структуру майбутнього сайту, попередньо проаналізувавши те, хто ним найбільше користуватиметься, і які матеріали відвідувачам сайту будуть найбільше потрібними. Наприклад, якщо програмою передбачено велику кількість практичних та лабораторних робіт, інструкції до виконання яких в учнів завжди мають бути під рукою, то в цьому випадку доцільно всі необхідні матеріали розмістити на веб-ресурсі та адаптувати його під мобільні пристрої, аби діти могли його використовувати під час виконання завдань. В будь-якому випадку, варто пам’ятати, що користувачеві має бути зручно шукати інформацію, а тому на цьому етапі необхідно продумати і накреслити розгалужену структуру сайту: спершу основні розділи, потім сторінки в них (наприклад, розділ «Для учнів», а в ньому сторінки «Готуємось до ЗНО», «Інтерактивні вправи для роботи в класі», «Електронні підручники» тощо). Важливо: для проходження сертифікації електронне портфоліо вчителя повинне містити обов’язкові елементи, визначені МОН.
  3. Підібрати матеріали для майбутнього веб-ресурсу. Це можуть бути авторські розробки, галереї фотографій та відео, корисні матеріали для учнів та багато іншого. Варто створити на комп’ютері папку, що матиме таку ж розгалужену систему, що й сайт, та розмістити в ній матеріали. Це значно полегшить та пришвидшить в майбутньому наповнення сайту. Важливо: батьки мають дати згоду на використання фото та відео їхніх дітей, а розробки колег повинні містити інформацію про автора.
  4. Створити сайт відповідно до розробленої структури та з використанням обраної платформи для створення сайтів, а також наповнити його необхідним контентом, використовуючи заздалегідь відібрані матеріали.
  5. Налаштувати сайт: оптимізувати для перегляду на мобільних пристроях (саме з мобільних переважна більшість учнів відкриває сайти), зв’язати з соціальними мережами тощо. Про те, які сайти «подобаються» google та як оптимізувати свій веб-ресурс, ви можете переглянути в нашому матеріалі.

Скориставшись нашими порадами, ви зможете не лише створити ефективний веб-ресурс, але й використовувати його в щоденній роботі.

Та якщо ви ще не готові самостійно створювати сайт, до вашої уваги послуги нашої web-студії!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *