Як вчителю врятуватися від стресу?

Як вчителю врятуватися від стресу?

Зимові канікули ще не скоро, а ви вже почуваєтеся виснаженими? Ми підібрали для вас поради психологів, що допоможуть позбутися стресу або навіть уникнути його.

  1. З’ясуйте, що саме вас турбує. Розкажіть про свої переживання близькій людині: промовивши проблему вголос, ви можете знайти причину власних проблем та вихід із ситуації. Або ж у відповідь почуєте слова підтримки та позитивне налаштування!
  2. Ретельно плануйте свій день (і вихідний теж!), передбачаючи в ньому час для відпочинку, зустрічей із друзями, розслаблення, теплого спілкування з рідними та хобі.
  3. Не хапайтеся за декілька справ одразу в гонитві за примарним результатом або похвалою керівника. Завдання виконуйте послідовно, попередньо визначивши пріоритетність кожного з них.
  4. Вихідні, особливо в теплу пору року, корисно проводити на відкритому повітрі, уникаючи пасивного проведення часу перед телевізором на дивані.
  5. Щоб працювати ефективніше – перемикайтеся з розумової діяльності на фізичну. Зробите зарядку – і продуктивність вашої роботи покращиться. Ще краще – записатися в басейн, спортзал чи просто покататися на велосипеді чи санчатах в найближчому парку!
  6. Запишіться на курси підвищення кваліфікації, конференції та інші заходи – обмін професійною інформацією з колегами допоможе активізувати взаємозв’язки, дізнатися багато нового, та, врешті-решт, відволікти від буденності та рутини.
  7. Регулярно й правильно харчуйтеся. Голодування вдень і надмірний прийом їжі перед сном можуть спровокувати не лише захворювання травної системи, але й появу надмірної ваги, депресії й призвести до стресу.
  8. Знаходьте позитив у найдрібніших деталях: гарна погода, смачне тістечко в кав’ярні, нова зачіска чи манікюр, посмішка незнайомця в транспорті дозволять забути про негаразди та отримувати задоволення від життя.

А як позбуваєтеся стресу ви?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *