Які сайти подобаються Google?

Які сайти подобаються Google?

Сьогодні свої сайти мають не лише великі підприємства, установи та бізнесові структури, створенням власного веб-ресурсу займаються вчителі, вихователі садочків, бібліотекарі, психологи, перукарі, лікарі та багато інших. Основна задача таких сайтів – розповісти всьому світу про себе як про висококваліфікованого фахівця, обмінятися ідеями з іншими, обговорити з відвідувачами нагальні питання, що стосуються професійної діяльності. Іншими словами, персональний сайт – це реклама фахівця, а сайт школи – це реклама установи. Як зробити цю рекламу ефективною, аби пошукова система Google приводила відвідувачів саме на ваш сайт? Розглянемо, яким критеріям має відповідати ваш сайт, щоб не «вилетіти» з пошуку, а навпаки зайняти провідні позиції.

Пошукова система Google – найбільша в мережі Інтернет, в середньому обробляє понад 41 млрд. запитів в місяць і індексує більше 25 млрд. веб-сторінок.

Щоб домогтися хороших результатів у пошуковій системі, слід враховувати чинні на даний момент алгоритми ранжування, адже нові технології постійно впроваджуються в роботу Google.

  1. Сайт повинен швидко завантажуватись

З появою нових можливостей у веб-розробці, сайти наповнюються додатковими функціями і ефектами, які тільки збільшують «вагу» сторінок, а, отже, й час завантаження веб-ресурсу. Важливо пам’ятати, що відвідувачі сайту на люблять чекати, поки завантажиться чергова сторінка он-лайн ресурсу, і можуть закрити ваш сайт в пошуках більш швидкого. Google це враховує, і сайти, які завантажуються швидше, знаходяться на більш високих позиціях в пошуку. Тому де переобтяжуйте свої сайти чи блоги складною анімацією, гаджетами (годинник, карта тощо), інтерактивностями тощо.

  1. Сайт повинен мати мобільну версію

Кількість переглядів сайтів через мобільні пристрої з кожним роком зростає, а особливо, якщо користувачі вашого сайту – учні. Ваш проект повинен мати адаптивну верстку, яка буде підлаштовувати розміри і полегшувати перегляд сторінок сайту з планшетів чи смартофна. Google любить сайти з адаптивним дизайном більше ніж окремі мобільні версії, оскільки він легше їх індексує і виключає відображення в пошуку для персональних комп’ютерів сторінки мобільної версії.

  1. Представництво в соціальних мережах – обов’язкове

Сучасні користувачі Інтернету (а особливо підлітки!) величезну кількість часу проводять в соціальних мережах. Мати сторінку в Facebook, Twitter, Instagram і т.п. повинна кожна установа. Це не лише забезпечує приплив зацікавлених відвідувачів, а й збільшує кількість посилань вашого сайту. Twitter рекомендують використовувати для молодих сайтів, Facebook в разі наявності необхідної для вашого сайту аудиторії в даній соціальній мережі, Instagram – якщо ви зможете надати візуальний контент для відвідувачів.

  1. Сайт має бути природнім та простим

Щоб зайняти високі позиції в пошуковій системі, робіть сайт для людей, наповнюйте його якісним контентом, робіть його зручним насамперед для відвідувачів. Подумайте: а що ви хотіли б побачити на подібному сайті?

  1. Покращуємо поведінкові чинники

Для того, щоб ваш сайт отримував якомога менше відмов, потрібно вміти затримати користувача на сторінках онлайн-ресурсу. Google любить великі аналітичні статті та огляди, який містять посилання і на інші подібні матеріали на сайті. Глибина сторінки впливає безпосередньо на поведінку відвідувача, змушує його залишатися на вашому сайті довше. Тексти на сайті повинні бути різними за обсягом і емоційністю.

Для повторного відвідування сайту використовуйте електронну пошту розсилки для підписників. Не забувайте також про кнопки соціальних мереж, щоб ваші відвідувачі могли ділитися статтею, яка сподобалася, і тим самим залучати додатковий трафік.

  1. Регулярно оновлюйте сайт

Google любить сайти, які постійно оновлюються інформаційним контентом. Це стосується не тільки сайтів-блогів, порталів або форумів. Пошуковик заохочує ресурси, в яких є функція коментування та де є завжди свіжі відповіді чи запитання до статей. Це приверне не тільки додатковий трафік на ваш сайт, але і підвищить довіру пошукової системи до онлайн-ресурсу.

  1. Враховуйте, що Google бачить відгуки про вашу установу

Більшість клієнтів перед покупкою шукають відгуки про компанію в Інтернеті. Те ж саме спостерігається, коли батьки вирішують, до якої школи, дитячого садочку, спортивної секції чи гуртка віддати свою дитину. Багато сторонніх ресурсів розміщують відгуки про установи (форуми, соціальні мережі, спеціалізовані сайти для відгуків). Інколи, щоб підвищити свою репутацію в мережі, компанії пишуть замовні позитивні відгуки. Пошуковик бачить і хороші і погані думки ваших клієнтів про вас. Якщо ви ще не зайнялися написанням відгуків на сторонніх джерелах, для початку зробіть спеціальну сторінку на своєму сайті. Нехай всі клієнти вашого ресурсу зможуть залишити там думки про установу, а інших відвідувачів, в свою чергу, це підштовхне зробити вибір на вашу користь. Google бачить всі відгуки про компанії і включає їх в результати пошуку.

Маємо надію, наша стаття стане в нагоді в просуванні вашого онлайн-проекту, але якщо ви поки що не готові самостійно створити свій сайт чи блог, який «полюбить» Google, а також його відвідувачі, ми з радістю допоможемо вам на сторінці web-студії TeachHub.

Залишити відповідь