Яку вибрати платформу для блогу?

Яку вибрати платформу для блогу?

Дистанційний курс «Як створити свій блог, якщо ви – філолог?»

Сьогодні блог для вчителя – це можливість представити свої досягнення, дізнатися думку колег про різні методики, педагогічні технології та, врешті-решт, заявити про себе як про висококласного фахівця. Але якщо у вас ще й досі немає свого блогу – швидше обирайте ресурс та починайте ділитися з іншими своїми ідеями!

Blogger

Найбільш проста, функціональна та популярна серед вчителів платформа. Вона належить Google, а тому якщо у вас є обліковий запис Google, то ви можете створити і налаштувати блог під свої потреби за лічені хвилини. Хостинг і субдомен (назва_блога.blogger.com) сервіс надає безкоштовно. З іншого боку, налаштування зовнішнього вигляду і функціональності блогів обмежені. До ваших послуг лише невелика кількість тем і простий редактор, хоча знання HTML і CSS дозволять зробити дизайн більш-менш унікальним. Але розширювати можливості блогу за допомогою надбудов і плагінів можна.

WordPress

Сервіс WordPress – гнучка платформа, яка відмінно підійде як для користувача-початківця, так і для професіонала. Створити і оформити простий блог можна за кілька елементарних кроків. В каталозі WordPress знайдеться величезна кількість готових тим на будь-який смак. Але якщо вам потрібно щось серйозніше, сервіс пропонує масу варіантів для налаштування дизайну і функціональності.

Базові можливості платформи, включаючи субдомен (назва_сайта.wordpress.com) і 3 ГБ для хостингу, доступні безкоштовно. Але в сервісі також є платні тарифні плани, які відкривають доступ до просунутих опцій аж до самостійної розробки дизайну і підключення плагінів.

LiveJournal

Відкрити блог на LiveJournal не складніше, ніж зареєструватися на форумі. Але основна перевага сервісу – в соціальній складовій. Блог, створений на цій платформі, стає частиною великої спільноти і як результат – блогери отримують додаткові інструменти для залучення нових читачів.

До недоліків можна віднести непривабливий інтерфейс сервісу і мізерні можливості для оформлення блогів. Налаштовувати функціональність під себе, як в WordPress, не можна. Безкоштовно користувач отримує субдомен (ім’я_блога.livejournal.com) і всього 1 ГБ для хостингу файлів. Після оформлення платної підписки ви отримаєте більше налаштувань оформлення і 100 ГБ доступного місця на сервері.

Weebly

За допомогою Weebly можна створювати блоги і навіть прості інтернет-магазини. Сервіс має зручний візуальний конструктор, що дозволяє в реальному часі по цеглинці редагувати та налаштовувати сторінки з потрібними функціями. Для цього потрібно лише налаштовувати і перетягувати блоки сайту в межах вибраного шаблону.

Для використання особистого домену можна зареєструвати його всередині сервісу (підтримуються зони .com, .net, .org). Можливо також підключення раніше зареєстрованих доменів. Безкоштовний тарифний план включає тільки піддомен (назва_сайта.weebly.com) і 500 МБ дискового простору. Більше місця і можливостей по контролю сайту – в платних тарифних планах.

Та це далеко не повний перелік ресурсів для створення блогу вчителя, а тому вибір – за вами!

Залишити відповідь