Напевно кожен вчитель замислювався над тим, які зміни принесе впровадження концепції Нової української школи та як повинен змінитися він, аби бути успішним в цій школі. І навіть якщо ви не викладаєте в початковій школі, варто вже сьогодні готуватися до змін та сміливо впроваджувати головні ідеї концепції в школі. Отже, ви – вчитель Нової української школи, якщо ви:
Вчитель-новатор, який уміє створювати розвивальне освітнє середовище і який успішно впроваджує як традиційні, так і новітні методики, технології та прийоми.
Громадянин своєї держави, який не лише володіє знаннями про права і свободи людини та розуміє сутність громадянського суспільства, але й здатний до ефективної командної роботи, вміє попереджувати та розв’язувати конфлікти, досягаючи компромісів.
Володієте загальнокультурними компетентностями – розумієте твори мистецтва, формуєте власні мистецькі смаки, самостійно виражаєте ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва, а також усвідомлюєте власну національну ідентичність.
Фасилітатор та психолог, який цінує значущість фізичного, психічного і морального здоров’я дитини та сприяє творчому становленню школярів та їхній індивідуалізації.
Компетентні в мовній комунікації – знаєтеся на нормах і типах педагогічного спілкування, вмієте вислуховувати, обстоювати власну позицію, здатні досягати педагогічних результатів засобами продуктивної комунікативної взаємодії.
Підприємливі – вмієте генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя задля підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави.
Знаєтеся на інформаційно-комунікаційних технологіях – орієнтуєтеся в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства.
Як допомагає TeachHub Corporation вчителям стати успішними в Новій українській школі?
- Вже сьогодні ми ведемо блог, в кому публікуємо найсвіжіші новини зі світу педагогіки та професійного розвитку вчителів.
- Ми розробили дистанційні курси, спрямовані на формування та розвиток ключових компетентностей учителя Нової української школи:
- Персональний бренд вчителя: створення та просування
- Як намалювати розповідь або основи відеоскрайбінгу
- Як спланувати STEM-проект
- Цифрові інструменти формувального оцінювання
- Ефективне використання відеоматеріалів у викладанні англійської мови
- Створення персонального сайту-портфоліо педагога
- Секрети успішного тренінгу
- Як не потрапити в пастку під назвою «емоційне вигорання?»
- Готуємо очні тренінги для вчителів та розробляємо нові дистанційні курси.
- Надаємо консультації з питань викладання в Новій українській школі
Корисні ресурси:
- Наказ МОН від 15.01.2018 № 36 «Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти».
- Нова українська школа: порадник для вчителя.
Джерело зображення запису – https://www.freepik.com